Slováček je po kolapsu zase fit. Přijela si pro něj o 40 let mladší partnerka

3 měsíce starý 107

Slováček se už dopoledne dozvěděl, že jeho víkendový pobyt v nemocnici v Písku končí. „Ještě jsem absolvoval magnetickou rezonanci, zjistilo se, že je všechno v pořádku a v jednu nebo ve dvě pojedu domů,“ svěřil se CNN Prima NEWS Slováček. Všechna vyšetření dopadla dobře a náhlá hudebníkova indispozice nenasvědčuje žádným vážným zdravotním problémům.

Brzy se však do Písku vrátí znovu, tentokrát pracovně. Jeho syn Felix tady totiž diriguje písecký symfonický orchestr a plánuje s ním vystoupení. „Věřím dokonce, že mi Felix zavolá, vrátím se ve čtvrtek do Písku a společně s Jitkou Zelenkovou tady zahrajeme,“ doplnil hudebník.

S dětmi na večeři

Do Prahy muzikant neodjel sám. V nemocnici si ho vyzvedla Lucie Gelemová, odvoz tatínkovi ale nabídla i dcera Anička. „Lucie se vracela do Prahy z chalupy, tak jsem se s ní svezl. Volala mi i Anička, že by pro mne přijela, ale říkal jsem, že je to zbytečné, aby jela hodinu a půl sem a pak zpátky. Půjdu s ní ale večer v šest na večeři. Ještě kontaktuji Felixe, jestli bude mít čas,“ prozradil po telefonu hudebník.

Muzikant skončil v písecké nemocnici po pátečním kolapsu. Osmasedmdesátiletému klarinetistovi se udělalo špatně během výletu na Lipno, kde chtěl strávil víkend se svou přítelkyní. „Najednou se mi začala točit hlava, tak jsem sjel z dálnice. Lucie nelenila a zavolala hned záchranku, která tam byla tak za pět minut, protože jsme byli kousek od Písku. Udělali mi různá vyšetření, například CT hlavy. Uložili mě a ráno jsem se probudil, jako kdyby se nic nestalo,“ popsal situaci hudebník.

Zdroj