Slovákům chodí falešné povolávací rozkazy

1 měsíc starý 62

Někteří Slováci v těchto dnech našli v poštovních schránkách falešné povolávací rozkazy. Slovenské ministerstvo vnitra ve stanovisku zaslaném Novinkám upozorňuje, že se jedná o hoax.

Foto: Ministerstvo vnitra SR, Novinky

Falešný povolávací rozkaz

Článek

Jeden z falešných povolávacích rozkazů byl doručen například občanovi z města Nové Zámky na západním Slovensku.

Listina měla být podepsána přednostkou nitranského okresního úřadu a byla opatřena úředním razítkem, které vypadalo velmi autenticky a vizuálně je hodně podobné oficiálnímu razítku okresního úřadu s drobnými, pro laika nerozeznatelnými odlišnostmi.

„Adresa na obálce byla napsána rukou a obálka byla doručena občanovi do schránky,“ uvedla mluvčí slovenského ministerstva vnitra Zuzana Eliášová.

„Jedná se o hoax. Žádné povolávací rozkazy se z úrovně okresních úřadů nedistribuují,“ dodala mluvčí.

Začátkem roku naletěla řada Slováků také na hoax, že se připravuje mobilizace, a na okresních úřadech se hromadila prohlášení mužů, že odmítají bojovat. Dezinformační stránka Badatel totiž začátkem roku upozornila, že na Slovensku se má konat mobilizační cvičení.

Policie vzápětí informovala, že taková cvičení se pořádají pravidelně dvakrát ročně a jedná se pouze o administrativní činnost. „Do praktické části se zapojí jen profesionální vojáci,“ uvedla policie.

Slováci podepisují, že nechtějí bojovat

Zahraniční

Související témata:

povolávací rozkaz

Výběr článků

EU končí s ruskou naftou, ČR má výjimku

V neděli vstoupí v platnost embargo na dovoz ruských ropných produktů do Evropské unie. To znamená, že se do ní loděmi nedostane kromě ruského asfaltu nebo...

Příběh kmotra: dopadení, nebo dohoda?

Zatčení sicilského bosse Mattea Messiny Denara (60) v půlce ledna bylo zinscenované. Myslí si to dva exmafiáni spolupracující s policií, bratr zavražděného...

Načítám

Zdroj