Slovensko na Velikonoce zpřísňovat nebude. Není to potřeba

5 měsíce starý 14

Slovenský premiér Igor Matovič Foto: Pool, Reuters

Slovensko na Velikonoce zpřísňovat nebude. Není to potřeba

Zastupující ministr zdravotnictví Eduard Heger (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti OLaNO) představil v pátek desatero na Velikonoce. Konzilium odborníků vyzvalo lidi, aby omezili setkávání, bohoslužeb se zúčastňovali jen virtuálně, necestovali mimo okres, v interiéru nosili respirátory, v exteriéru roušky a sportovali jen individuálně.

S láskou k bližnímu opatrně

Heger varoval také před návštěvami starších příbuzných, i když už dostali dvě dávky vakcíny. „Projevme lásku k bližnímu tím, že je nenakazíme,“ zdůraznil Heger.

Zastupující ministr zdravotnictví řekl, že zemi čeká o Velikonocích „velký souboj“ s pandemií. „Tento souboj bude velmi důležitý, protože může zasadit rozhodující úder pandemii,“ zdůraznil Heger.

Na Slovensku za uplynulý den zaznamenali 1272 nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 a 60 úmrtí. Klesá počet hospitalizovaných, v nemocnicích je 3182 pacientů s potvrzeným covid-19, z toho 285 na JIP a 368 na plicní ventilaci. Celkově bylo v zemi dosud pozitivně testovaných 355 454 lidí a od začátku pandemie na Slovensku zemřelo 9373 lidí. První dávkou bylo očkováno 599 434 a druhou 253 635 osob.

podpis
Zdroj