Slovensko otevírá zahrádky restaurací a fitness centra

1 měsíc starý 11

Na Slovensku se od pondělí 26. dubna otevřou zahrádky restaurací a fitness centra. Ve středu to oznámil slovenský premiér Eduard Heger (OLaNO).

Slovensko otevírá zahrádky restaurací a fitness centra

„Ve fitness centrech bude maximální kapacita šest osob,“ uvedl předseda slovenské vlády s tím, že zároveň může být jeden člověk na plochu 15 metrů čtverečních.

U zahrádek zase bude platit omezení, že stoly mají být od sebe vzdálené nejméně dva metry.

Heger uvedl, že uvolňování umožnily klesající počty nakažených koronavirem, dával však najevo i opatrnost. „Po dlouhém čase přistupujeme k výraznému uvolňování, ale musíme otestovat, zda se nám situace opět nezhorší,“ dodal Heger.

Předseda OLaNO a ministr financí Igor Matovič přiznal, že on osobně prosazoval otevírání zahrádek a fitness center o týden později. „Obávám se, abychom si to nepokazili,“ uvedl Matovič.

Od 19. dubna se na Slovensku otevřely obchody, nákupní střediska, služby, hotely, kostely, plovárny, muzea, galerie, zoologické a botanické zahrady. V obchodech a kostelích může být jedna osoba na 15 metrů čtverečních. V budovách a prostředcích veřejné dopravy jsou nadále povinné respirátory.

Na Slovensku zaznamenali v úterý 764 nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 a 60 úmrtí. V nemocnicích je 1 686 pacientů s potvrzeným covid-19, z toho 166 na JIP a 245 na plicní ventilaci. Celkově bylo v zemi dosud pozitivně testováno 377 473 lidí a od začátku pandemie na Slovensku zemřelo 11 304 lidí. První dávkou bylo očkováno 981 031 a druhou 369 575 osob.

podpis
Zdroj