Slovenský politik Slota ovlivňoval justici, rozhodl soud. Korupce se neprokázala, odešel s podmínkou

3 měsíce starý 9

Bývalý šéf Slovenské národní strany Ján Slota je vinný z ovlivňování justice. Rozhodl o tom soud v Banské Bystrici. Devětašedesátiletý Slota byl ale původně obviněný z korupce. Místo navrhovaných deseti let vězení mu soud vyměřil dvouletou podmínku se čtyřletou zkušební dobou.

Banská Bystrice 20:51 9. června 2023 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo navrhovaných deseti let vězení soud Slotovi vyměřil dvouletou podmínku se čtyřletou zkušební dobou | Zdroj: Profimedia

Ján Slota měl před několika lety převzít úplatek 15 tisíc eur, aby ovlivnil soudce a pomohl obžalovanému podnikateli vyhnout se vězení. Podle pátečního verdiktu se ale samotnou korupci nepodařilo prokázat.

Čtyři měsíce do voleb. Nové politické uspořádání může ohrozit slovenskou pomoc Ukrajině, varuje Čaputová

Číst článek

„Nemohu se s rozhodnutím soudu v plném rozsahu ztotožnit,“ oznámil následně státní zástupce s tím, že se proti rozsudku odvolal k nejvyššímu soudu.

Proti Slotovi odmítlo vypovídat několik svědků. Někdejší šéf národně orientované Slovenské národní strany se vyhlášení rozsudku neúčastnil.

Už dřív kauzu označil za politicky motivovanou s cílem vynutit z něj kompromitující informace na bývalé politické partnery. Slotova strana byla součástí koaličních vlád Vladimíra Mečiara a Roberta Fica.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj