Smršť laserů do očí rozhodila Salaha. Hvězda nedala penaltu, a Egypt tak přišel o MS

4 měsíce starý 31

 Repro Twitter

Hosté si po zápase stěžovali i na to, že domácí příznivci v Diamniadiu útočili na hráče kameny a lahvemi už při příjezdu na stadion a také při rozcvičení. Navíc je prý rasisticky uráželi. Egypťané se proto podle serveruSky News rozhodli podat oficiální stížnost mezinárodní federaci FIFA.

"Při útocích na naše autobusy došlo k rozbití oken a zraněním. Fotky a videozáznam jako důkazy přiložíme ke stížnosti," uvedla egyptská asociace.

Egypt šel do odvety na novém stadionu v Diamniadiu s vedením 1:0 z úvodního zápasu, které domácí smazali už po třech minutách, kdy skóroval útočník Villarrealu Boulaye Dia.

Senegalci pak stejně jako v únorovém finále afrického šampionátu v Kamerunu porazili soupeře v penaltovém rozstřelu. Hosté v něm proměnili jediný ze čtyř pokusů. Liverpoolský kanonýr Salah, na kterého mířily podle televizních záběrů desítky laserových paprsků, poslal svou střelu nad branku. Senegalu zařídil postup jeho klubový spoluhráč Sadio Mané.

Za oslňování hráčů laserem může Senegal dostat disciplinární trest podobně jako například Angličané po semifinále loňského mistrovství Evropy s Dánskem.

Zdroj