Smrt dostihového supertalentu. Kůň se vylekal a vletěl do zábradlí, žokej pád nepřežil

před 3 měsíce 99

Kirkby se v neděli účastnil závodu v kentské obci Charing v jihovýchodní Anglii. Před jednou z překážek ale jeho kůň zřejmě zazmatkoval a narazil do zábradlí u překážky, informuje BBC. To je obvykle vyrobeno z kovu nebo dřeva, dodává Sky News.

ČTĚTE TAKÉ: Tragédie na dostizích: Váňův oblíbený žokej ani jeho kůň nepřežili závod v Itálii

Po kolizi mladý jezdec ze svého koně spadl. Okamžitě k němu přispěchali záchranáři, ale nedokázali mu již pomoct.

Kirkby jezdil ve stáji předního trenéra Paula Nichollse, který svému jezdci na sociální síti vzdal hold. Popsal ho jako „jednoho z našich nejlepších, tvrdě pracujících chlapců“.

Smutnila také výkonná ředitelka Britského dostihového úřadu Julie Harringtonová. „Celé dostihové odvětví bude truchlit nad ztrátou někoho tak mladého a s takovým potenciálem,“ uvedla podle Sky News. Dodala také, že Kirkby se letos dostal mezi deset finalistů o cenu pro nejlepšího žokeje. Trofej se uděluje osobnostem v oblasti plnokrevného dostihového sportu.

Tragická zpráva přišla jen dva dny poté, co po pádu na dostihu v Itálii zemřel polský jezdec Dominik Pastuszka. Jeho kůň War Brave zavadil o překážku žokej s vážnými zraněními hlavy a hrudníku skončil v nemocnici v Pise. Zde prodělal náročnou operaci na neurochirurgii, ale v pátek byl prohlášen za klinicky mrtvého. V důsledku pádu přišel o život také jeho kůň, který byl utracen.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Cítil jsem to až v mozku, říká zklamaný Muradov, kterého trefil soupeř prstem do oka

Přečtěte celý článek