Smrt na koncertě Taylor Swift. Chtěla si jen splnit sen, smutní zdrcený otec mladé fanynky

1 týden starý 13

„Chtěla si splnit sen a vrátila se nám mrtvá,“ říká Weiny Machado, zdrcený otec dívky.

Na páteční koncert jedenáctinásobné držitelky cen Grammy dorazilo v Riu de Janeiru téměř 60 tisíc diváků, a na Estádio Olimpico Nilton Santos se potýkali s extrémními podmínkami. V Brazílii byl totiž před víkendem naměřen rekordní index horka, jeho hodnota se vyšplhala až na 59,3 stupně Celsia. Návštěvníci koncertu si nemohli na stadion vzít vodu, píše deník Bild s odkazem na vyjádření očitých svědků. Lidé po začátku koncertu křičeli a žádali vodu.

Ana omdlela, zatímco  Taylor Swift zpívala píseň Cruel Summer, popsal situaci Daniele Menin, přítel nešťastné dívky.

ČTĚTE TAKÉ: Britskou hudební scénu zasáhla nečekaná smrt. Zemřel teprve 26letý zpěvák populární kapely

„Během druhé písně se zhroutila. Pak jsme ji s pomocí ochranky dostali ven a běželi ke zdravotníkům, kteří byli na stadionu. Postarali se o ni a odvezli ji do sanitky,“ řekl Menin. Bojovali o její život, ale marně. „Zkoušeli to asi 40 minut, ale marně,“ řekl její přítel. Lékaři odvezli Anu do nemocnice, kde se ji pokoušeli resuscitovat, ale bez úspěchu. Ana zemřela.

„Ztratil jsem svou jedinou dceru, šťastnou, inteligentní dívku. V dubnu příštího roku měla promovat z psychologie. Nemám slov, abych vyjádřil svou bolest,“ řekl Anin otec. Žádá, aby se prošetřilo, jak to bylo s možností si na stadion vzít vodu, nebo zda to bylo zakázané. „Chci, aby se vyšetřilo. Mou dceru už nic nevrátí, ale doufám, že pokud se nedbalost potvrdí, někdo bude potrestán, aby se to nestalo nikomu dalšímu,“ dodal.

„Nemohu ani vyjádřit, jak moc jsem zdrcená,“ vzkázala Taylor Swift.

Brazílie se již několik dnů potýká s extrémními vedry. Meteorologové v týdnu naměřili až 42,5 stupně Celsia, tzv. pocitová teplota však kvůli vysoké vlhkosti vzduchu dosahovala až k hodnotě 59 stupňů Celsia.

Zdroj