Smutná zpráva pro Rakušana i Kolín. V pouhých 49 letech zemřel místostarosta města

před 2 měsíce 59

Kolínský místostarosta zemřel po náhlých zdravotních komplikacích ve čtvrtek 15. února. „Jeho srdce přestalo bít dnes ráno v pražském IKEMu,“ uvedla ve čtvrtek odpoledne facebooková stránka Město Kolín. „Byl Kolíňákem každým coulem. Své město miloval. Rád chodil mezi lidi, jezdil na kole. Především však byl táta tří dcer, na které byl pyšný a které mu život obohacovaly nejvíce,“ píše se na ní.

ČTĚTE TAKÉ: Rakušan dostal při debatě vynadáno za Fialu. Udělejte referendum o euru, žádali lidé

Najbrt ve vedení města působil od roku 2018. Lidé ho zvolili do zastupitelstva města jako kandidáta Změny pro Kolín.

Na sociální síti X na něj zavzpomínal ministr vnitra Vít Rakušan, který městu starostoval za stejné hnutí. „Neumím tu zprávu v sobě ani zpracovat. Uvěřit jí. Táta, kamarád, srdcař. V roce 2009 jsme se sešli na kafe v kolínské kavárně Monet. A strašně nás štvalo, oba dva, jak naše město vypadá. Jakou má pověst. Jak se tady zapomíná na lidi. Michal v té době vedl kolínský tým sledge hokeje. Věnoval svůj volný čas tělesně postiženým sportovcům, organizoval tým, sháněl peníze, jednal se všemi, s kým to mělo smysl,“ napsal Rakušan.

„A díky němu našli mladí kluci nový smysl života, několik z nich reprezentovalo i naši zemi na mezinárodní úrovni. A v té zmíněné kavárně, z našeho naštvání, vznikla Změna pro Kolín,“ dodal.

Toto sdružení vládne v Kolíně od roku 2010. „Nikdy nechtěl do vyšší politiky, jeho světem byl a zůstal Kolín. Dal mu energii, nasazení, svoji lásku patriota a bohužel i kus zdraví. Michal bude moc chybět. Už teď chybí. Nejen mně. Celému Kolínu, který měl tak rád. Upřímnou soustrast rodině,“ posteskl si Rakušan v emotivním příspěvku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Začala jsem věřit, že vše dobře dopadne, říká Slováčková. Prozradila, kde bere energii

Přečtěte celý článek