Snad doma postupem přepíšeme historii, věří Kúdela. Návrat prožil v "super zápase"

5 měsíce starý 147

 Reuters

"Lepší zápas jsem si asi ani nemohl představit. Nebo vlastně ano, kdybychom s Feyenoordem vyhráli doma," zamyslel se Kúdela v rozhovoru pro klubovou televizi. "Je důležité, že jsme neprohráli a nakonec vyrovnali. Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát," oddechl si.

Vršovický celek se s Feyenoordem potkal už na podzim v základní skupině Evropské konferenční ligy. Nizozemský tým doma tehdy vyhrál 2:1 a v Edenu remizoval 2:2, Kúdela u toho však nebyl.

"Věděl jsem, do čeho jdu. Kromě videa jsem je samozřejmě viděl na podzim, ale když jste na hřišti, je to úplně jiné," porovnával slávistický stoper. "Navíc i ty předchozí zápasy byly jiné v tom, že je vážnost čtvrtfinále daleko větší," doplnil.

Kúdela kvůli zranění vynechal celý podzim a před utkáním v Rotterdamu si připsal jen tři krátké starty v soutěžních utkáních. "Jsem samozřejmě rád, že jsem si mohl po tak dlouhé době opět zahrát," liboval si.

Zápas byl podle něho i od soupeře super po všech stránkách, fanouškům se prý musel líbit. "Bylo to nahoru dolů, hra se přelévala z jedné strany na druhou," hodnotil duel, v němž Slavia otočila stav z 0:1 na 2:1, obrat se však povedl i domácím a až v nastavení srovnal na 3:3 Ibrahim Traoré.

"Týmy otáčely skóre, nakonec to skončilo 3:3, takže jsme viděli spoustu gólů. Musíme ale uznat, že to je neuvěřitelně těžký soupeř. V naší lize na takového nenarazíme. Jsou velmi silní na balonu a kraje mají obrovsky rychlé, něco jako u nás Yira Sor. Těžký zápas, jsme rádi, že jsme ho zvládli," konstatoval Kúdela.

Slavia hraje čtvrtfinále pohárů potřetí za poslední čtyři sezony, loni a v roce 2019 vypadla ve čtvrtfinále Evropské ligy. Jejím maximem je semifinále Poháru UEFA (předchůdce Evropské ligy) ze sezony 1995/96

"Rozhodně jsme v lepším postavení, než kdyby zápas skončil prohrou. Dokázali jsme remizovat a doma nás požene celý stadion, takhle přesně jsem si to přál," prozradila opora defenzivy českého mistra.

"Bylo by samozřejmě lepší, abychom vyhráli, ale v kontextu utkání musíme být rádi za remízu. Doufám, že nás lidi doma poženou a postupem přepíšeme historii," prohlásil Kúdela.

Zdroj