Sněhová bouře paralyzovala Španělsko, někde se čeká další zhoršení situace

1 měsíc starý 8

Automobilům uvázlým na silnicích museli pomáhat přivolaní hasiči. V některých částech země byla povolána i armáda. Úřady vyzvaly obyvatele, aby zůstali doma.

V Madridu přestaly jezdit autobusy a přerušil se odvoz odpadu. Nejezdí ani rychlovlaky mezi Madridem a městy Alicante a Valencií na jihovýchodě země. Madridské mezinárodní letiště Barajas, které přerušilo provoz od pátečního večera, zůstane z bezpečnostních důvodů zavřené po celou sobotu.

Někteří lidé si ale nečekanou sněhovou nadílku užívají. Na nejznámější madridské třídě Gran Via, kterou většinou proudí davy turistů, byl spatřen muž na lyžích, jiný do saní zapřáhl pět psů.

Až 50 dalších centimetrů může připadnout ve vyšších polohách regionu

Kromě hlavního města sněhová bouře nejhůře zasáhla sousední regiony Kastilii-La Mancha a Valencii. Podle meteorologického ústavu AEMET připadne v sobotu dalších 20 centimetrů sněhu v Madridu a v okolních nížinách a až 50 centimetrů ve vyšších polohách regionu.

Chladné počasí bude pokračovat i po víkendu. Teploty v Madridu by měly podle předpovědi z minus jednoho stupně Celsia klesnout až na minus 12 stupňů ve čtvrtek.

Zdroj