Sněhová nálož paralyzovala Španělsko, nejhorší teprve přijde

1 měsíc starý 14
Sněhová nálož paralyzovala Španělsko, nejhorší teprve přijde

Automobilům uvízlým na silnicích museli pomáhat přivolaní hasiči. V některých částech země byla povolána i armáda. Úřady vyzvaly obyvatele, aby zůstali doma.

V Madridu přestaly jezdit autobusy a přerušil se odvoz odpadu. Nejezdí ani rychlovlaky mezi Madridem a městy Alicante a Valencií na jihovýchodě země. Madridské mezinárodní letiště Barajas, které přerušilo provoz od pátečního večera, zůstane z bezpečnostních důvodů zavřené po celý dnešní den.

Někteří lidé si ale nečekanou sněhovou nadílku užívají. Na nejznámější madridské třídě Gran Via, kterou většinou proudí davy turistů, byl spatřen muž na lyžích, jiný do saní zapřáhl pět psů.

Madrid čelí největšímu sněhovému přívalu za posledních padesát let.

Foto: Paul White, ČTK/AP

Kromě hlavního města sněhová bouře nejhůře zasáhla sousední regiony Kastilii-La Mancha a Valencii. Podle meteorologického ústavu AEMET dnes připadne dalších 20 centimetrů sněhu v Madridu a v okolních nížinách a až 50 centimetrů ve vyšších polohách regionu.

Chladné počasí bude pokračovat i po víkendu. Teploty v Madridu by měly podle předpovědi z dnešního minus jednoho stupně Celsia klesnout až na minus 12 stupňů ve čtvrtek.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj