Šokující snímky NASA ukazují, jak klimatické události proměňují naši planetu - Novinky.cz

1 měsíc starý 4
Jsme poslední generace, za jejíž života existoval arktický led. Podle vědců totiž s velkou pravděpodobností Arktida do konce tohoto století zcela roztaje.

To není jediný důsledek globálních změn klimatu. Ruku v ruce s ubývajícím ledem roste míra sucha, požárů a povodní. Počasí je stále méně předvídatelné, takže zemědělské postupy, které si lidstvo v průběhu staletí osvojilo, přestávají stačit. Centimetr po centimetru stoupá hladina oceánů, takže přímořské státy čelí bezprostřední hrozbě. Pitná voda je stále cennějším artiklem. A mnoho dalšího.

Přesto se najdou mnozí, kteří nevěří vědcům v tom, že ke změnám klimatu nadměrně přispívá lidstvo samo. Svým lpěním na kácení deštných pralesů, na spalování fosilních paliv, na chovu enormního množství dobytka, na způsobu hospodaření v krajině. Lpěním na neudržitelném způsobu života.

Jestli chceme, aby naše děti přežily, tohle všechno se musí změnit. A začít s tím musíme hned. Ne náhodou je to jedna z priorit naší koalice #SPOLU.


Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnil působivou sérii více než 500 převážně satelitních snímků, které ukazují, jak změna klimatu průběžně proměňuje Zemi. Fotografie shodných míst „před a po” jasně ukazují dopady povodní, rovněž sucha, po...
Zdroj