Somrovi přebral životní lásku kolega Polívka. Proč se ženil až před osmdesátkou?

5 měsíce starý 70

Soukromí si zesnulý herec Josef Somr pečlivě střežil. Rozhovory téměř neposkytoval. Když ho před časem kontaktovala redakce CNN Prima NEWS s prosbou o interview, poděkoval a skromně sdělil, že mediální pozornost si zaslouží jiné osobnosti, než je on.

První jeho velkou láskou byla o jedenáct let mladší půvabná herečka Evelyna Steimarová. Seznámili se během natáčení filmu z roku 1967 Soukromá vichřice, ale pomyslná jiskra mezi nimi přeskočila až o několik let později. V té době už měla Evelyna z předchozího vztahu dceru Vendulu. „Když jsem pak hrála v Činoheráku, už si mě začal trochu všímat. Na divadelní mikulášskou nadílku jsem přivedla malou dceru, on seděl u piána. Vendulka si suverénně přisedla a brnkala s ním. Tenkrát se ke mně otočil a řekl: Holky, já vás beru obě. No a to rozhodlo,“ svěřila se Steimarová v rozhovoru pro časopis Vlasta.

Rok po smrti své životní partnerky se oženil s její sestrou

Jejich vztah vydržel do doby, než odjela natáčet film Balada pro banditu, kde se zamilovala do Bolka Polívky. S ním pak měla dceru Annu, dnes uznávanou herečku. Somr rozchod těžce nesl a nemohl jí to dlouho zapomenout. „Pepa mi to dlouho neodpustil, půlka kolegů se mnou nemluvila a já se jim ani nedivila. Jenže láska má hodně podob a tahle byla jako smršť. Život se mnou zacloumal –⁠ jako občas s každým,“ vysvětlovala herečka.

Životní láskou Josefa Somra se stala o jedenáct let starší herečka Zuzana Šavrdová. Děti spolu neměli, nikdy se nevzali, žili ale ve spokojenému vztahu jeden pro druhého. Když v roce 2011 paní Zuzana v pouhých pětašedesáti letech zemřela na rakovinu, zhroutil se mu svět. V nejtěžších chvílích života mu byla oporou Zuzanina sestra Jaroslava. Tu si pouhý rok od smrti Zuzany vzal za manželku. K oltáři se tak vydal ve svých 78 letech. Právě s ní prožil poslední roky života.

Zdroj