Muže obviněného kvůli tomu, že v pondělí v Tišnově na Brněnsku v rodinném domě vážně zranil pět lidí, poslal ve středu soud do vazby. Potvrdil to mluvčí policie David Chaloupka. Muž je obviněn z pokusu o vraždu, hrozí mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Brno 12:06 13. října 2021

Podle policie byl muž byl s napadenými v příbuzenském vztahu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Policisté útočníka zadrželi bezprostředně po činu. „Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme,“ uvedl už dříve mluvčí policie Pavel Šváb. Podle policie byl muž byl s napadenými v příbuzenském vztahu.

Dva zranění zůstávají po útoku v Tišnově ve vážném stavu. Pachatel je obviněn z pokusu o vraždu

Číst článek

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově v pondělí po 19.00. Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník.

„Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme,“ řekla už dříve mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Záchranná služba pacienty odvezla do několika brněnských nemocnic. Šlo o čtyři dospělé a dvě děti, jedno z dětí lékaři už propustili.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Alena Zsuzsová z kauzy Kuciak je podle nejvyššího soudu vinna v případu vraždy primátora Basternáka

  2. Spirituál kvintet se po šedesáti letech loučí. V pražské Lucerně odehraje poslední koncert

  3. Soud poslal útočníka podezřelého z útoku v Tišnově do vazby. Hrozí mu až dvacetiletý trest

  4. USA otevřou hranice také pro očkované z Mexika a Kanady. Omezení platilo od začátku pandemie

  5. Soud znovu osvobodil v kauze CASA exministryni Parkanovou i Staňka. Verdikt je pravomocný

  6. Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií

Aktuální témata

Parlamentní volby 2021, Volební kompas, Volební kalkulačka, Dejte si volby na web, Jak volit?, Kandidáti, Volební průzkumy, Vrbětice, Koronavirus, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Olympijské hry 2022, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme