Soud přiznal Nečesanému 1,7 milionu Kč za stíhání kvůli útoku na kadeřnici

5 měsíce starý 43

foto Lukáš Nečesaný odchází ze soudní síně po vynesení zprošťujícího rozsudku u pražského vrchního soudu, který 27. března 2019 znovu rozhodoval v případu pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku, v němž Nečesaný figuroval jako obžalovaný.

Praha - Soud přiznal Lukáši Nečesanému odškodné od státu ve výši 1,7 milionu korun. Dnešní verdikt není pravomocný, muž se domáhal 18,8 milionu korun, může podat odvolání. Nečesaný čelil stíhání za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku, strávil dva roky za mřížemi. Justice ho ale nakonec po zásahu Nejvyššího soudu osvobodila pro nedostatek důkazů a případ zůstal neobjasněný.

Útok na kadeřnici se stal v únoru roku 2013. Pachatel udeřil ženu do hlavy polenem a vzal jí přes 10.000 korun. Obžaloba z činu vinila tehdejšího středoškolského studenta Nečesaného, který žil v Hořicích u prarodičů. Napadená žena Nečesaného nejprve jako agresora nepoznala, později jej označila za útočníka. Podle soudních znalců trpěla po útoku výpadky paměti.

Nečesaný, který nyní vystupuje pod jiným jménem, žádal po ministerstvu spravedlnosti 20 milionů korun. Úřad mu dobrovolně vyplatil přes 1,2 milionu. Takové zadostiučinění pokládalo ministerstvo za dostačující a usilovalo o zamítnutí Nečesaného žaloby ohledně zbývající požadované částky.

Zdroj