Soud propustil lobbistu Romana Janouška z vězení

5 měsíce starý 22

Související

Roman Janoušek

Janoušek se může v úterý dostat na svobodu, soud chce rozhodnout

O stížnosti odsouzeného lobbisty Romana Janouška proti zamítnutí jeho žádosti o dřívější propuštění z vězení plánuje pražský městský soud rozhodovat v úterý. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí soudu Adam Wenig. Jednání bude podle něj neveřejné. Pokud by soud Janouškovi vyhověl, musel by dát věznici okamžitě pokyn k lobbistovu propuštění.

Roman Janoušek

Janoušek z vězení nemůže, neuspěl s žádostí o dřívější propuštění

Podnikatel Roman Janoušek ani napodruhé neuspěl s žádostí o dřívější propuštění z vězení. Jeho požadavek dnes zamítl Obvodní soud pro Prahu 6. Lobbista si proti rozhodnutí obratem podal stížnost, věcí se tak bude zabývat ještě pražský městský soud. Muž je za mřížemi na 4,5 roku za dopravní nehodu, kterou způsobil pod vlivem alkoholu. Odpykal si zatím zhruba 2,5 roku, trest měl dlouhodobě přerušený ze zdravotních důvodů.

Více souvisejících

Roman Janoušek

Aktuálně se děje

před 12 minutami

Amazon, americký internetový obchod

Amazon zásadně změní obchodní pravidla v EU, aby se vyhnul vysoké pokutě

Americká společnost Amazon na evropském trhu zásadně změní obchodní pravidla, která používá ve vztahu k obchodníkům, kteří své zboží prodávají jejím prostřednictvím. V tiskové zprávě to dnes oznámila Evropská komise (EK), která Amazonu už dříve pohrozila, že pokud pravidla nezmění, může od něj vymáhat pokutu až deset procent z celosvětových tržeb.

před 16 minutami

Roman Janoušek

Soud propustil lobbistu Romana Janouška z vězení

Soud dnes předčasně propustil na svobodu lobbistu Romana Janouška. Informaci ČTK potvrdil mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig. Janoušek si odpykával 4,5 roku vězení za nehodu způsobenou úmyslně a pod vlivem alkoholu. 

před 32 minutami

 Věra Jourová

Jourová: Korupční aféra v EP poškozuje jeho pověst a důvěru lidí

Korupční aféra v Evropském parlamentu poškozuje podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové jeho pověst a důvěru lidí v demokratické instituce. Jsou nutná opatření k předcházení takovým jevům, uvedla na dnešním setkání s novináři v Praze Jourová, která má v komisi na starosti hodnoty a transparentnost.

před 56 minutami

Ilustrační foto

Musk omezí některé funkce twitteru pouze pro předplatitele

Miliardář Elon Musk plánuje omezit hlasování na twitteru jen na držitele modré ikony, která umožňuje v rámci služby Twitter Blue za poplatek přístup ke speciálním funkcím. Musk to oznámil v pondělí, tedy ve stejný den, kdy část uživatelů této sociální sítě v anketě hlasováním rozhodla, že Musk už nemá být šéfem firmy Twitter.

před 1 hodinou

Češi nakupují v obchodech, ilustrační fotografie.

Vánoční nákupní horečka: Proč lidé žádají na náměstích demise politiků, když v obchodech utrácí stále více?

Tržby českých obchodníků o třetím adventním víkendu meziročně stouply o deset až 20 procent. A co víc, některé obchody i přes letošní zdražování hlásí stejný nárůst počtu zákazníků. Říkáte si možná, jak pak jdou s těmito zprávami dohromady často opravdu smutné scény z barvitě líčených reportáží o tom, jak některé rodiny trápí to, jak zaplatí faktury za energie nebo ceny potravin. A protože veřejnost má prý ráda jednoduché a jasné poselství, pak je nasnadě otázka, proč si lidé žádají na náměstích demise politiků, když jsou pak (jak se říká v globále) ochotni a schopni utrácet v obchodech meziročně víc? Znamená to, že drahé Vánoce, jak jsou líčeny, jsou vymyšlené? Anebo nedokážeme rozlišit mezi obecným a individuálním?

před 1 hodinou

Zemětřesení, ilustrační foto

Kalifornii zasáhlo zemětřesení o síle 6,4 stupně

Sever amerického státu Kalifornie dnes kolem 11:30 SEČ zasáhlo zemětřesení o síle 6,4 stupně. Na svém webu o tom informovala americká geologická služba USGS. Nejsou hlášeny žádné oběti ani značné materiální škody, bez proudu ale bylo kolem 13:00 SEČ podle monitorovacího webu Poweroutage ve státě kolem 65.000 odběratelů.

před 1 hodinou

Senioři, ilustrační foto

Počasí ohrožuje důchodce. Lékaři popsali, co jim hrozí v těchto dnech

Úrazy u seniorů vznikají nejčastěji v důsledku pádu nebo špatné koordinace pohybu, v zimě pak často na náledí. Zlomeniny jsou u nich častější kvůli řídnutí kostí, takzvané osteoporóze, která postihuje zejména starší ženy. Na webu nemocnice to uvedl zástupce primáře oddělení ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí pražské Nemocnice Na Františku Miroslav Sinkule. Česko se s ledovkou potýká od pondělního večera. Policisté evidovali zvýšené množství nehod i dnes ráno a více práce měli také záchranáři, problémy měly také autobusové spoje.

před 1 hodinou

Ropa, ilustrační fotografie

Polsko a Německo požádaly na příští rok o dodávky ruské ropy, tvrdí Transněfť

Ruská společnost Transněfť obdržela z Polska a Německa požadavek na dodání ropy. V ruské televizi Rossija 24 to dnes řekl šéf Transněfti Nikolaj Tokarev, podle něhož se požadavek týká dodání ropy v příštím roce. Slova šéfa Transněfti jsou podle agentury Reuters v rozporu s postojem Varšavy, která v listopadu tvrdila, že ropu z Ruska nechce. Evropská unie na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu uvalila sérii sankcí a od 5. prosince zakazuje dovoz ruské ropy na tankerech.

před 2 hodinami

Věznice, ilustrační fotografie.

USA podle Moskvy vězní 60 Rusů, označuje je za rukojmí

Ve věznicích ve Spojených státech si tresty odpykává více než 60 Rusů, kteří se podle náměstka ruského ministra zahraničí Sergeje Veršinina dostali za mříže v důsledku protiprávního honu amerických tajných služeb na ruské občany. V rozhovoru pro agenturu RIA Novosti je označil za rukojmí, aniž by poskytl jakékoli důkazy o tom, že by odsouzení některého z Rusů v USA bylo protiprávní.

před 2 hodinami

Policie ČR, ilustrační foto

Na Táborsku se v noci střílelo, policie incident prověřuje

Policie prověřuje incident z dnešní noci, kdy muž na Táborsku vzduchovkou postřelil jiného muže. Střílející uvedl, že postřelený se pohyboval na jeho pozemku. Postřelený muž skončil se zraněním v nemocnici. ČTK to řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

před 2 hodinami

Jakub Michálek

Nový prezident by mohl mít upřesněné pravomoci. Piráti chtějí změnit Ústavy i další zákony

Bez ohledu na výsledek lednové volby nové hlavy státu chtějí Piráti se Sněmovnou a Senátem probrat katalog návrhů změn ústavy a dalších zákonů, které by upřesnily pravomoci prezidenta. Balíček změn, který zahrnuje vedle posunu trestní odpovědnosti hlavy státu například stanovení doby, do které musí prezident jmenovat vládu, nebo souhlas Senátu se jmenováním členů rady České národní banky, nazvali Piráti Prezident není monarcha. Dnes ho představili novinářům.

před 2 hodinami

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Ledovka může Česko trápit i zítra, na některých místech může být silná

Ledovka, která v pondělí a dnes v Česku zkomplikovala dopravu, se může na většině území tvořit při mrznoucích srážkách také ve středu. Na severu a severozápadě Čech může být ledovka opět silná, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V oblasti Českomoravské vrchoviny a na severní Moravě a ve Slezsku by lidé dnes měli také počítat s možností vzniku silné námrazy, která by ale v dalších dnech měla s ohledem na slábnutí větru ustávat.

před 2 hodinami

Věra Jourová

Jourová pokládá předsednictví za úspěšné. Doufá, že si Česko podrží silný hlas

České předsednictví v Radě Evropské unie je podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové velkým úspěchem. Čeští politici a diplomaté podle ní mimo jiné prokázali schopnost v dosahování kompromisu mezi členskými státy. Končící české předsednictví je také velkou investicí do budoucna, řekla Jourová na dnešním setkání s novináři v Praze.

před 2 hodinami

Donald Trump

Trump jako Babiš. V reakci na návrh na svoji obžalobu se označil za oběť kampaně

Bývalý americký prezident Donald Trump označil doporučení výboru amerického Kongresu na jeho obžalobu za "falešné stíhání" a pokus poškodit jeho prezidentskou kandidaturu. List The New York Times dnes napsal, že kongresový výbor, který vyšetřoval okolnosti nepokojů v budově washingtonského Kapitolu z 6. ledna 2021, doporučil ministerstvu spravedlnosti kromě Trumpa obžalovat i pět jeho blízkých spolupracovníků.

před 3 hodinami

Volby, ilustrační fotografie.

Prezidentské volby 2023: Kdy budou hlavu státu vybírat lidé nakažení covidem?

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) vyhlásil v souladu se zákonem 11. a 12. ledna příštího roku za dny prvního kola voleb prezidenta pro ty, kteří budou kvůli koronaviru v karanténě nebo v izolaci. V případě druhého kola voleb budou těmito dny 25. a 26. leden. ČTK to dnes oznámila senátní tisková tajemnice Lada Faldynová.

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie.

Kapr se v Česku prodává na tisícovkách míst, kontrolují je veterináři

Vánoční kapři se budou letos prodávat podobně jako loni na zhruba 3000 místech po celé ČR. Státní veterinární správa (SVS) bude v nadcházejících dnech kontrolovat dodržování hygienických podmínek, životní podmínky ryb a dodržování legislativy při usmrcování. Správa doporučuje, aby si lidé nechali ryby usmrtit přímo v místě prodeje. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí SVS Petr Vorlíček.

před 3 hodinami

Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Putin přiznal, že situace na okupovaném území Ukrajiny je pro Rusko mimořádně složitá

Situace na okupovaném území Ukrajiny, které Rusko jednostranně prohlásilo za vlastní, je mimořádně složitá, uvedl dnes ruský prezident Vladimir Putin. Ve videoprojevu k dnešnímu dni bezpečnostních služeb jejich zaměstnance vyzval, aby na Ukrajině potlačili operace zahraničních agentů a urychleně identifikovali "zrádce, špiony a sabotéry", napsal ruskojazyčný server BBC.

před 3 hodinami

Lety - Památník holokaustu Romů a Sintů

Vepřín v Letech stojící na místě romského koncentračního tábora je zbouraný

V Letech na Písecku skončilo bourání bývalého vepřína v místech, kde byl za druhé světové války koncentrační tábor pro Romy. Firma teď staticky zajišťuje dvě torza z bývalé haly vepřína, které budou součástí expozice. Návštěvnické centrum tam chce Muzeum romské kultury otevřít v druhé polovině roku 2023 nebo začátkem roku 2024. Do soutěže na stavbu centra přišly tři nabídky, vítěze muzeum ještě nevybralo. Muzeum počítalo v tendru s cenou 73,5 milionu Kč bez DPH. ČTK to sdělila mluvčí Muzea romské kultury Karolina Spielmannová.

před 3 hodinami

V Británii opět stávkují tisíce zdravotních sester. Požadují za vyšší mzdy

V Anglii, Walesu a Severním Irsku dnes opět stávkují za vyšší platy tisíce zdravotních sester. Pokud s nimi vláda nebude vyjednávat, chtějí ve stávce pokračovat i v lednu, informuje zpravodajský server BBC. Sestry stávkovaly už minulý týden, přerušit práci se nyní chystají i zaměstnanci některých vládních úřadů.

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj