Soukalová opět prodá medaili. Peníze za bronz ze Soči poputují na charitu

3 týdny starý 23

 ČTK

Bývalá vítězka Světového poháru a dvojnásobná mistryně světa zvolí mezi dvěma variantami, prozradit je zatím nechtěla. O rozhodnutí informovala novináře dnes ve Vysočina Aréně, kde cenný kov převzala spolu s Veronikou Vítkovou, Evou Puskarčíkovou a Jitkou Landovou.

"Dlouho jsem přemýšlela, co s tou bronzovou medailí udělám a po určité době jsem dospěla k závěru, že bych ji ráda prodala a výtěžek věnovala na charitativní účely. Aby nezůstalo jen u ní, ale měla nějaký přesah v tom, že může pomoci ještě někomu jinému," řekla Soukalová.

Třiatřicetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou se charitativní činností prezentuje dlouhodobě. Před pěti lety prodala za 50 tisíc zlatou medaili, kterou získala ve stíhacím závodě Světového poháru v Ruhpoldingu v roce 2014. Výtěžek šel přes Konto Bariéry malému Maximovi, jenž trpí metabolickou poruchou, tzv. Mabryho syndromem. Má také Nadační fond Gabi, který podporuje lidi s handicapem a poruchami přijmu potravy.

"Vybráno teď ještě nemám. Mám dva favority, ale ještě si to nechám pro sebe," uvedla Soukalová, která v Soči získala také stříbrné medaile ve smíšených štafetách a v závodě s hromadným startem.

Ostatní členky štafety si dodatečně získanou bronzovou medaili, kterou obdržely po diskvalifikaci původně druhých Rusek, uloží do svých sbírek.

Zdroj