Soumrak nonstopů v Brně. Z legendární Pumy je karaoke bar, Rockyho zavřeli úplně

4 měsíce starý 34

autor externí

autor externí

Nonstop? Zavřeno. Podniky s neomezenou otevírací dobou Rocky bar a Puma v brněnských Židenicích nepřežily dlouhou éru koronavirových omezení. Rocky bar skončil úplně, bývalou Pumu koupil nový majitel a podnik se změnil na vietnamské karaoke.

Židenický Rocky bar zůstává nonstop zavřený. | Foto: Deník/Štěpán Bubík

Bary se potýkaly s peněžními problémy. „Je to škoda, Puma byla legendární. Na pivo tam chodily i číšnice z ostatních hospod,” sdělil místostarosta městské části Petr Kunc.

Podniky chybí i bývalým zákazníkům. „V Rocky baru jsme často s přáteli skončili a bavili se tam až do rána. Mrzí mě, že si teď v Židenicích nemůžu nikam takhle zajít. Centrum je pro mě daleko,” litoval například student Martin Gonsior ze Židenic.

Non-stop podnik
* Bar nebo hospoda, která nemá omezenou otevírací dobu.
* Na pivo nebo drink sem lidé mohou přijít kdykoliv.
* Bývají oblíbené zejména mezi lidmi, kteří se chtějí společně bavit až do rána.

Dlouhé období koronavirových zákazů dopadlo i na další brněnské nonstop bary a hospody. Některé kvůli nutným úsporám omezily otevírací dobu, jako třeba hospoda U Gluma v centru Brna. Ta má nyní otevřeno od čtyř hodin odpoledne do pěti do rána.

To Bar Kahla v centru má nadále otevřeno nonstop. Provozovatelé přesto neskrývají problémy. „Je to náročné období. Pomoc od státu pokryla jen některé náklady. Pokud nás znovu zavřou, tak už pravděpodobně neotevřeme,” konstatoval majitel baru Amin Kahla.

Obavy z nákazy přetrvávají 

Zavírání a omezování otevírací doby nonstop podniků se kupodivu neprojevilo na menším počtu prohřešků, které musí v ulicích města řešit strážníci. „Situace se toto léto příliš neliší od předchozích let. Nejvíce problémů řešíme už tradičně v centru města,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Podle ekonoma Petra Pelce může za krach podniků částečně i opatrnost lidí. „Zvykli jsme si trávit mnohem více času doma a nemáme takovou potřebu chodit se bavit ven jako před pandemií. Někteří lidé se také stále obávají nákazy koronavirem. Zatím se neprojevuje nějaké hromadné zavírání podniků, ovšem pokud na podzim přijde další vlna, tak je pravděpodobné, že spousta podniků už znovu neotevře,“ vyjádřil se Pelcl.

ŠTĚPÁN BUBÍK

Tento článek jste si mohli přečíst díky předplatnému Deník Klubu

Zdroj