Souprava metra v severoněmeckém Hamburku v pátek dopoledne najela v tunelu do překážky. Hasiči oznámili deset zraněných, z nichž stav tří si vyžádal hospitalizaci. Evakuována byla asi stovka cestujících. Magazín Focus informoval o rozsáhlém zásahu hasičů a záchranářů.

Hamburk 10:57 18. června 2021

Souprava metra v severoněmeckém Hamburku najela do překážky (ilustrační foto) | Foto: Jivee Blau | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Nehoda se stala na lince U1 v centru města mezi stanicemi Stephansplatz a Hallerstrasse. Německá média uvádějí, že v této části tunelu je staveniště, ze kterého se do jízdního profilu dostala trubka.

Portál listu Hamburger Morgenpost napsal, že podle jeho informací trubka po nárazu skončila vražená do soupravy.

První zprávy hovořily o nejméně dvou zraněných. Postupně se ale bilance zvýšila na nejméně deset zraněných včetně tří hospitalizovaných. Mluvčí hasičů uvedl, že v ohrožení života nikdo není.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Souprava metra v severoněmeckém Hamburku najela do překážky. Nejméně deset lidí je zraněných

  2. Čeští fotbalisté musí uhlídat Modriće. ‚Pro mě je jeden z nejlepších hráčů na světě,‘ říká Vaclík

  3. Byl jsi 10 let výrazný prezident, ne zaprášený oleandr, píše hlava státu Zeman v blahopřání Klausovi

  4. ‚Výsledky inspekce jsou neuspokojivé.‘ Rusko omezí dovoz krmiv a krmných přísad z Česka

  5. Pornhub čelí žalobě. Třicítka žen se brání tomu, že zveřejnil videa jejich znásilnění nebo zneužití

  6. Pořadatelé koncertu v Manchesteru selhali, zjistili vyšetřovatelé. Policisté mohli útok několikrát zmařit

Aktuální témata

ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme