Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

2 měsíce starý 23

„Ani neumíme vyjádřit slovy, co pro nás vaše modlitební a praktická podpora znamená,“ uvedla rodina zesnulého Daniela v příspěvku na sociálních sítích.

„Rádi bychom vám oficiálně sdělili, že pozemská cesta našeho Dandyho se dnes (ve čtvrtek) dopoledne naplnila. Prožíváme hlubokou lítost, bezmoc a smutek,“ napsali jeho rodiče.

Doufají, že se podaří zachovat při životě jeho 21letou sestru Nikolu, která s ním v osudný den cestovala v autě. „Děkujeme, že budete pokračovat v modlitbách i dál a moc si přejeme, abychom ještě zde na zemi mohli s Nikolkou prožít kus dobrého,“ uvedli.

Ve svém prohlášení pak oznámili, že se rozhodli orgány zesnulého syna poskytnout k dárcovství, „aby jeho předčasná smrt alespoň mohla přinést život někomu jinému“. „Je to jeho poslední, ale velmi zásadní služba a pomoc někomu zde na této zemi. Jsme přesvědčeni, že by si to i Dandy přál,“ napsali s tím, že přemýšlí o nějaké formě rozloučení nebo vzpomínky na Daniela. Zatím však přesně nevědí, jak by to mohlo vypadat.

Značky byly lehce přehlédutelné

K tragické nehodě došlo v neděli krátce po 18. hodině. Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Český Těšín a Třinec, spolu s nimi také drážní hasiči z Ostravy. Že v autě měli cestovat právě Nikola s bratrem Danielem, upozornil deník Blesk.

„Hasiči museli vyprostit z auta asi 70 metrů od přejezdu pomocí hydraulických nástrojů dva zraněné cestující mladšího věku. Oba skončili ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Dvě desítky cestujících ve vlaku vyvázly bez zranění,“ informovali hasiči Moravskoslezského kraje na svých webových stránkách.

Vlak se s vozem Kia Ceed srazil na železničním přejezdu. Jak upozornil Blesk, přejezd v obci Ropice nemá závory ani světelnou signalizaci. Za volantem měla sedět 21letá Nikola. „Stopka s křížkem už byly také staré a zašlé, čili pro toho, kdo tady nejezdí pravidelně, přehlédutelné. Novou sem dali ve středu, až po té nehodě,“ uvedl deníku bývalý strojvůdce Tadeáš Kotula. Podle něj mohlo roli sehrát i to, že železnice vede souběžně se silnicí a pak zatáčí. Tudíž se sourozenci mohli mylně domnívat, že světla, která viděli, patřila protijedoucímu autu.

Zdroj