Sparta dominovala, Galatasaray v podstatě vstal z mrtvých, píší turecká média

před 4 měsíce 101

 Reuters

I díky kanonýrovi Mauru Icardimu a brankáři Fernandu Muslerovi ale nakonec úvodní duel play off Evropské ligy zvládl.

"Galatasaray vstal z mrtvých a v posledních minutách strhl zápas na svou stranu," napsal deník Fotomac. "Těžký duel pro tureckého šampiona. Galatasaray vybojoval důležité vítězství, ačkoliv větší část utkání diktoval tempo soupeř," přidal list Posta.

Turecký tisk si všiml sparťanské převahy v úvodním dějství, které navzdory mnoha šancím prohráli Letenští 0:1 po gólu Kerema Demirbaye.

"V prvním poločase byli Pražané lepším týmem. Kromě dvou situací nepouštěli Galatasaray aktivním presinkem k útočným akcím a na hřišti dominovali," uznal deník Hürriyet.

"Sparta od začátku vysoko napadala, což dělalo domácím problémy. Galatasaray se musel vypořádat se situací, na jakou není na svém hřišti zvyklý, v turecké lize takhle soupeři obvykle nehrají," podotkl Fotomac.

Krátce po změně stran srovnal Angelo Preciado a na vlastní branku Ladislava Krejčího znovu odpověděl Jan Kuchta. Na 2:2 hosté vyrovnali v době, kdy domácí postrádali vyloučeného Victora Nelssona.

"Sparta je tým s jasnou vizí a systémem, jehož největšími zbraněmi jsou standardní situace a křídelní hra. A přesně takhle skórovali," napsal Hürriyet.

"Preciado je výborný hráč, Galatasaray ale má na levé straně obrany dlouhodobé problémy. Rovněž v ligových zápasech proti Samsunsporu a Gaziantepu zářil pravý bek soupeře," všiml si deník.

V 80. minutě ale dostal na druhé straně červenou kartu i Matěj Ryneš a v úvodní minutě nastavení zařídil "Lvům" vítězství Icardi.

"Zápas byl plný emocí s mnoha zvraty. Možná nejdůležitější utkání sezony nakonec rozhodl Icardi, jenž byl v posledních týdnech v útlumu. Proti Spartě se ale stahoval níže, tvořil hru a byl efektivní. Znovu ukázal, že je hráčem pro velké zápasy," uvedl Hürriyet.

"Hráči Galatasaraye ukázali i v oslabení sílu. Nebáli se riskovat a i za cenu nebezpečných protiútoků si nakonec vytvořili rozhodující šanci. Muslerův zákrok těsně před brankou na 3:2 byl klíčovým okamžikem utkání," připomněl Fotomac samostatný nájezd Tomáše Wiesnera.

"Spartě v závěru došly síly a vinou střídání ztratila rytmus. Po Rynešově vyloučení převzal Galatasaray otěže zápasu a nakonec před skvělým publikem rozhodl. Po gólu na 3:2 byl na stadionu naměřen hluk 144,9 decibelů," dodal Hürriyet.

Média poukázala i na absence Sparty v odvetě na Letné, která se odehraje za týden. Kvůli třem žlutým kartám budou chybět kapitán Krejčí a ofenzivní opora Veljko Birmančevič, trest za vyloučení dostane Ryneš.

Přečtěte celý článek