SPD odmítá nepřátelské, hloupé a arogantní výroky předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP09) o tom, že Maďaři mají v ...

5 měsíce starý 232
SPD odmítá nepřátelské, hloupé a arogantní výroky předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP09) o tom, že Maďaři mají v nadcházejících parlamentních volbách vyhnat premiéra Orbána. Pokračují tak kroky nové Fialovy vlády na rozvrat spolupráce ve středoevropském regionu v rámci V4 a snaha o posun naší republiky zcela do područí Bruselu a Berlína. Vyjádření Pekarové Adamové navazuje na výroky nového ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN), který řekl, že Česká republika bude stát na straně Bruselu proti Polsku a Maďarsku. Ministrovi Bekovi vadí, že polský soud rozhodl, že polské zákony jsou nadřazené na legislativou Evropské unie. Podle Beka rozhodnutí polského soudu prý destabilizuje středoevropský region. A Česká republika by prý měla uzavřít užší spojenectví s Německem.

Je zřejmé, že s touto vládou bude pokračovat naprostá bezvýznamnost české zahraniční politiky. Nová vláda směřuje k tomu, že už nebude potřeba český ministr zahraničí, ale bude stačit český velvyslanec v Německu, jako za protektorátu. Podle názoru SPD jsou přece vztahy k nejbližším sousedům jako je V4 zásadní. Standartní zahraniční politika suverénní země má mít tři pilíře: nejbližší země a spojenci, velmoci a země, kde máme nějaký ekonomický zájem. Tento princip se teď rozpadá a to je špatně.

Zdroj