Špína a nezájem v nemocnici. Výlet Čechů do Peru skončil tragédií, lékař popsal smrt turisty

5 měsíce starý 36

Maďar o zemřelém turistovi informoval na svém twitterovém profilu. Turista si měl přivodit otravu z ulovených ryb z nečisté řeky. „Následné dramatické potíže, zvracení krve, ztráta vědomí. V nemocnici uložený na podlaze na karton, který musela skupina koupit a vyměňovat. Kolem hlodavci a hmyz,“ popsal epidemiolog drsné podmínky.

Lékaři na místě se podle něj vůbec nestarali o správný léčebný postup, nýbrž pouze o to, kdo bude za péči platit. „I když byl v české skupině traumatolog a žádal o adekvátní péči pro pacienta tak důrazně, až byl vykázán,“ píše dále Maďar.

Turista měl dle jeho slov sice sjednané pojištění, to však peruánské lékaře nezajímalo. „Skupina musela posbírat 150 tisíc korun... až potom dostal postel,“ dodává Maďar.

Lidé z turistické skupiny mu měli darovat krev, ale ani to jej nezachránilo. Další šok měl podle Maďara nastat v okamžiku, kdy měla nemocnice uvést, že nemá chladící boxy. Tělo tak mělo být vyvezeno na nemocniční dvůr. Následně blízcí zemřelého na místě dostali pokyn, že jej musí do 24 hodin odvézt. „Službu nabídl bratr lékaře – majitel pohřební služby. Za 90 tisíc na ruku převoz pod plachtou na sedačce auta,“ doplnil epidemiolog.

Ten na závěr radí, aby lidé v zahraničí neriskovali a pečlivě si před odletem připravili léky s sebou. „Místním nemocnicím tam je lepší se vyhnout,“ zakončil Maďar.

Redakce CNN Prima NEWS epidemiologa Maďara požádala o doplňující vyjádření.

Zdroj