Splněné vánoční přání v květnu. Ježíškova vnoučata vzala seniory na výlet k jezeru Most

před 1 měsíc 41

Jezero Most patří mezi největší lákadla v Podkrušnohoří. Dostat se k jezeru ale není pro každého jednoduché, třeba pro klienty domova pro seniory v Meziboří na Mostecku. Skrze projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata proto vyslovili přání se k jezeru podívat. 9. května se jim přání splnilo.

Most 23:49 13. května 2024

Klienti Domova pro seniory v Meziboří chtěli vidět jezero Most

Klienti Domova pro seniory v Meziboří chtěli vidět jezero Most | Foto: Jan Beneš | Zdroj: Český rozhlas

„Napadlo mě, že bych mohla udělat radost seniorům, kteří se k jezeru zatím neměli možnost nikdy dostat,“ říká Eva Povová, učitelka mostecké Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy.

Klientům Domova pro seniory v Meziboří splnila Ježíškova vnoučata přání vidět jezero Most

Právě ona je Ježíškovým vnoučetem, které se seniory z Meziboří vyrazilo k jezeru Most. To vzniklo po rekultivaci hnědouhelného dolu a pojmenováno bylo po starém městě, které kvůli těžbě padlo.

Veřejnosti se jezero otevřelo před čtyřmi lety a někteří senioři tak skutečně neměli šanci ho dřív navštívit. Dozvěděli se ale o něm z médií.

„Někteří o tom jenom slyšeli v televizi nebo v rádiu, takže jsou rádi, že to teď uvidí na vlastní oči,“ potvrzuje sociální pracovnice domova Simona Noháčová.

Ježíškova vnoučata splnila deset tisíc přání. Lidé vybrali ve sbírce Českého rozhlasu 6,5 milionu korun

Číst článek

Spolu s ní a učitelkou Povovou doprovodili seniory k jezeru i studenti. 

„Přizvala jsem studenty Vyšší odborné školy, protože jim můžete na tomhle příkladu krásně ukázat, jak může vypadat mezigenerační soužití a vztahy. A jak podpořit seniory v tom, aby zažili něco, co ještě nezažili,“ vysvětluje Povová.

Žáci se zároveň mohli seniorů ptát, jak se jim v regionu poznamenaném těžbou žilo a kde přesně staré město Most leželo. 

Senioři se studenty na břehu jezera Most strávili necelé dvě hodiny a čekal je i malý piknik.

Jan Beneš

Přečtěte celý článek