„Spojenci na demontáž.“ Okamura bude v Praze hostit euroskeptiky, podle experta se chce odlišit od konkurence

před 3 týdny 85
 ČTK / Ožana JaroslavTomio Okamura. Foto: ČTK / Ožana Jaroslav

„Je čas na změnu, pojďme zaplnit Václavák,“ burcuje šéf SPD Tomio Okamura své příznivce a zve je na setkání se zástupci národovecké scény z celé Unie. Na čtvrteční akci, která se uskuteční pouze dva týdny před eurovolbami, mu záleží: slibuje koncert skupiny Ortel, demonstraci propaguje na billboardech i v placených příspěvcích na sociálních sítích. Podle experta se Okamura snaží odlišit. „Chce ukázat, že zatímco jiní budou schopni v Evropském parlamentu leda menších sabotáží, on má spojence na demontáž celého kolosu,“ vysvětluje politický analytik Lukáš Jelínek.

Stejně jako před minulými evropskými volbami, i nyní plánují hnutí SPD a jeho předseda Tomio Okamura velké předvolební setkání unijních nacionalistů v Praze.

Před pěti lety přivezl Okamura do Prahy hvězdy evropských národovců – Marine Le Pen z Francie a Geerta Wilderse z Nizozemska. Významné zástupce této části politického spektra, spojence SPD z unijní frakce Identita a demokracie, slibuje hnutí na jednom pódiu na Václavském náměstí i nyní.

„Zúčastní se přední politici vlasteneckých, konzervativních a euroskeptických evropských parlamentních stran z frakce Identita a demokracie,“ láká na čtvrteční odpoledne Okamura.

Konkrétně předseda SPD zmiňuje

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Přečtěte celý článek