„Společně s Petr Třešňák - poslanec jsme setkali se zástupci jihokorejské firmy Korean Hydro & Nuclear Power, která se hodlá úča...

1 měsíc starý 8
„Společně s Petr Třešňák - poslanec jsme setkali se zástupci jihokorejské firmy Korean Hydro & Nuclear Power, která se hodlá účastnit tendru na výstavbu nového bloku v Dukovanech. Rádi jsme tak vyhověli jejich žádosti.

V této otázce je pro mě mimo obchodní model a parametry zamýšleného projektu zásadní bezpečnost. Korea je obecně známá velkým důrazem na cyber-security, takže jsem zvědavý, zda KHNP jako státní firma dostojí své pověsti. Ostatně ve věci kybernetické bezpečnostI v obecnější rovině jsme si vyměnili i kontakty, protože toto téma bude stále důležitější nejen s ohledem na energetiku.

Velmi důležitá je i podpora českého průmyslu. Zajímalo mě, jaká by byla plánována přidaná hodnota v různých dodavatelských řetězcích a jestli existuje možná synergie s dalšími odvětvími. Mluvili jsme také o vzdělávání (nejen) v oblasti energetiky. Já osobně bych ocenil, kdyby koncepce projektu Dukovan nebyla jen o zhotovení zadání, ale také o komplexním se zamyšlení nad energetikou do budoucna.

Děkuji za zajímavou schůzku a těším se na možnou spolupráci s korejskými firmami, ať už na projektu Dukovany, nebo na projektech jiných.“

Ivan Bartos

Zdroj