Americká společnost Dominion požaduje v přepočtu víc než 35 miliard korun jako odškodné od televize Fox News. Jde o další soudní spor, kterým se firma brání nepodloženým tvrzením, že manipulovala s hlasy při loňských prezidentských volbách ve Spojených státech. Konspirační teorii o podvodu ze strany Dominionu šířil i poražený kandidát Donald Trump a jeho právníci.

Od zpravodaje z místa Washington 20:57 27. března 2021

Televize Fox News (ilustrační foto). | Zdroj: Reuters

Dominion obviňuje televizi Fox News, že vědomě, s cílem udržet si publikum a tím i výdělky, šířila lži, které zásadně poškodily tuto firmu zajišťující techniku pro volební místnosti ve 28 amerických státech.

Společnost Dominion žaluje Fox News za šíření lží ve volebním zpravodajství

Kromě toho zaměstnanci Dominionu dostávali výhrůžky smrtí. Právníci společnosti podle agentury AP v žalobě uvádějí, že na pravdě záleží a lhaní má důsledky.

Americké úřady včetně Trumpova tehdejšího ministra spravedlnosti Williama Barra potvrdily, že k žádným rozsáhlým podvodům nedošlo. Televize Fox News vydala krátké prohlášení, že je na své volební vysílání hrdá a že se bude bránit proti této žalobě, kterou považuje za neopodstatněnou.

Jan Kaliba

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Společnost Dominion, jež zajišťovala techniku pro americké volby, žaluje Fox News za šíření lží

  2. V Minsku lidé opět protestovali proti Lukašenkovi. Bezpečnostní složky zatýkaly demonstranty i novináře

  3. Mladí fotbalisté na Euru v závěru vybojovali proti Slovinsku remízu, znovu jim pomohl vlastní gól

  4. Turkyně vyšly do ulic kvůli odstoupení od úmluvy o potírání násilí na ženách. Erdogan ji kdysi prosazoval

  5. Elektronické sčítání lidu se i po výpadku potýká s problémy. Vyplněné formuláře nejdou odeslat

  6. Učitelka sestrou na ARO. V covidové nemocnici má patnáct služeb měsíčně, k tomu učí online ve škole

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme