Sporný gól Kuchty? Pro rozhodčí šílená situace, navíc na Spartě, říká bývalý sudí

4 měsíce starý 11

Sporný gól Kuchty? Pro rozhodčí šílená situace, navíc na Spartě, říká bývalý sudí; Zdroj foto: ČTK

Zkušeného kouče vytočilo už rozhodnutí před prvním gólem domácích. Stěžoval si na to, že roh, po kterém Asger Sörensen vyrovnal na 1:1, podle trenéra se vůbec kopat neměl. Ještě více emocí ale zažehla situace o pět minut později, kdy Sparta díky Kuchtovi otočila stav zápasu, přestože od 29. minuty hrála bez vyloučeného Čvančary.

I když opakované záběry nasvědčují tomu, že Krejčí míč zasáhl, rozhodčí i po dlouhém zkoumání videa Kuchtovu trefu uznali. "Úplně jasná teč Krejčího," uvedl ve studiu O2 TV i expert Jakub Podaný. "Nevím, proč bylo takhle rozhodnuto," divil se. "Je jednoznačně vidět, že Krejčí míč zasáhl," přidal se k němu Jan Rajnoch.

"Na hřišti jsem neviděl, jestli ta teč proběhla. Video to zkoumalo docela dlouho, nemělo absolutně průkazný záznam. Já jsem se osobně pana Krejčího dvakrát ptal a tvrdil a zapřísahal se, že míč nehrál," uvedl hlavní arbitr Lukáš Nehasil v pozápasovém rozhovoru pro O2. 

Jeho sobotní kolega, videorozhodčí Václav Štěrba, se odmítl k celé situaci vyjádřit. "Nezlobte se, mám pokyn od komise rozhodčích, abych se zdržel komentáře do doby, než se k utkání sama vyhodnotí," reagoval na dotaz Aktuálně.cz.

Podle bývalého arbitra Andrease Drastíka nebyla teč Krejčího zdaleka jednoznačná. "Rozhodně bych si nedovolil tvrdit, že je nějaký záběr stoprocentně průkazný. A v takovém případě měl gól platit," popisoval Drastík. "Každopádně pro rozhodčí je taková situace šílená. Navíc na Spartě, která je vždy ostře sledovaná," dodal muž, který devět let působil v roli asistenta v nejvyšší soutěži.

Zdroj