Správci uzavřou Pražské jezulátko, Babiš by ho podle nich zneužil ke kampani

4 měsíce starý 33

foto Ilustrační foto - Bílé šatičky jako symbol slavnosti má na sobě v době Vánoc oblečena soška malého ježíška, známá jako Pražské Jezulátko (na snímku z 22. prosince). Do Kostela Panny Marie Vítězné na pražské Malé Straně ho přicházejí navštěvovat poutníci i turisté z celého světa.

Praha - Kostel Pražské Jezulátko se v úterý dopoledne kvůli chystané návštěvě prezidentského kandidáta Andreje Babiše uzavře. Správci nechtějí, aby předseda hnutí ANO Babiš zneužil poutní místo k útočné a strach vyvolávající kampani. ČTK to dnes večer řekl rektor kostela Pavel Pola. Zároveň se návštěvníkům omluvil za komplikace. Vyjádření Babiše ČTK zjišťuje.

"Vzhledem k načasování a mediální prezentaci této návštěvy ji jednoznačně považujeme za součást předvolební kampaně, která je navíc vedena velmi útočným a strach vyvolávajícím stylem, a se kterou se rozhodně nemůžeme ztotožnit," uvedl Pola. "Nepřejeme si, aby toto celosvětově známé poutní místo a významný náboženský symbol, kterým je soška Pražského Jezulátka, byly zneužity k takovýmto účelům," doplnil. Babiš stejně jako ostatní návštěvníci může podle něj kostel navštívit jindy k osobním modlitbám.

Babiš chtěl v úterý dopoledne v rámci kampaně před druhým kolem prezidentské volby navštívit právě kostel Panny Marie Vítězné na Malé Straně, přezdívaný Pražské Jezulátko. Během dne se chystá také na výstavu korunovačních klenotů a do Sněmovny na hlasování o nedůvěře vládě. Start Babišovy předvolební kampaně před druhým kolem voleb označili politologové a komentátoři za útočný. Sám Babiš přitom několikrát zopakoval, že chce vést pozitivní kampaň.

Zdroj