Sprejerský gang v Praze počmáral metro během provozu. Pak se popral s cestujícími

3 měsíce starý 42

Organizovaná skupina sprejerů vtrhla do stanice metra Rajská zahrada v neděli okolo půl sedmé večer a vrhla se na přijíždějící soupravu, která zastavila ve stanici. Na videu, jež zachytilo útok, je vidět, že sprej drželo v ruce minimálně 11 lidí. Každý z nich na vozy kreslil něco jiného. Nejspíš se jednalo o tzv. tagy, tedy podpisy jednotlivých sprejerů.

Cestující byli nejprve jednáním sprejerů zaskočení. Někteří z nich ale po chvíli vystoupili a snažili se je od dalšího ničení metra odradit. Během toho však došlo i k drobným šarvátkám. „Incident se odehrál bez zastavení provozu metra, nenarušilo to grafikon. Poté však byla souprava odstavena na konečnou stanici Černý Most,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Vandalové mohou skončit ve vězení

„Případ policisté v současné době vyšetřují pro trestný čin poškození cizí věci, za což pachatelům v případě dopadení hrozí až jeden rok za mřížemi,“ řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policisté teď prosí další svědky, kteří si celou situaci třeba i natáčeli, ať se jim ozvou na linku 158. Obrátit se samozřejmě můžete i do redakce Krimi zpráv.

Případy vandalství řeší pražský dopravní podnik poměrně často. Tak rozsáhlý útok na metro, navíc během provozu, je ale naprosto výjimečný. „Škody za vandalismus jsou na našich dopravních prostředcích značné. Jen za loňský rok evidujeme škody za téměř devět milionů korun,“ řekla Řehková. Pracovníci dopravního podniku zjistili, že sprejeři během nedělního útoku poškodili 63 metrů čtverečních soupravy. Škoda, která tím vznikla, je vyčíslena na 24,5 tisíc korun.

Zdroj