Srážka desítek osobních a nákladních aut. Dálnice D5 je uzavřena v obou směrech

5 měsíce starý 17

Na místo vyjely jednotky HZS Beroun a Hořovice a SDH Komárov a Zdice. „Zároveň byli o spolupráci požádáni hasiči z Plzeňského kraje. Dle prvotních informací došlo ke střetu zhruba 10 nákladních aut a 15 osobních. Dálnice ve směru na Prahu je zcela uzavřena,“ uvedli na Twitteru středočeští hasiči.

Policie později upřesnila, že do hromadné srážky se dostalo až 40 aut a že provoz na dálnici byl zastaven v oboru směrech. „V tuto chvíli jsme z důvodu přistávání vrtulníku ZZS uzavřeli dálnici D5 v opačném směru, na 28. km ve směru na Plzeň,“ napsala zhruba ve 12:20 na Twitteru.

Dle prvních zpráv se na místě nachází přibližně pět zraněných a dva až tři zaklínění. Přivolaný vrtulník zatím stojí na místě, nikdo z pacientů nebyl transportován do jedné z nejbližších nemocnic. Dálnice byla v době incidentu čerstvě zasněžená.

Záchranáři ze Středočeského kraje na Twitteru uvedli, že pro případ nárůstu počtu zraněných aktivovali traumaplán. Policie odklání dopravu na exitu 37. Na místě probíhají záchranné a vyprošťovací práce.

Zdroj