#WATCH | Coromandel Express derails near Bahanaga station in Balasore, Odisha. pic.twitter.com/9Lk2qauW9v

— ANI (@ANI) June 2, 2023

Nejméně 50 lidí v pátek zahynulo a 300 dalších bylo se zraněním převezeno do nemocnic, když v indickém státě Odiša vykolejily čtyři vagóny expresu, který se srazil s nákladním vlakem, napsala agentura Reuters. Počty obětí a zraněných budou podle indických oficiálních činitelů s největší pravděpodobností stoupat, protože ve vagónech stále zůstává uvězněno mnoho dalších lidí.

Dillí 18:59 2. června 2023

Na místě zasahují záchranáři, kteří se snaží dostat k lidem uvězněným uvnitř vagónů, a do záchranné operace se zapojilo 60 sanitek. Všem postiženým bude poskytnuta maximální možná pomoc, uvedl na twitteru indický premiér Naréndra Módí.

„Zdá se, že zraněných je příliš mnoho. Sháníme značný počet autobusů, aby převezly zraněné do okolních nemocnic, napsal na twitteru Pradíp Džena, státní tajemník Odiši.

Podle listu Hindustan Times, k nehodě došlo nedaleko železniční stanice Bahanaga, kde se s nákladní soupravou srazil Coromandel Express. Jeden z vlajkových vlaků indických železnic mířil ze správního střediska státu Bangla Kalkaty do metropole Tamilnádu Čennaí.

Distressed by the train accident in Odisha. In this hour of grief, my thoughts are with the bereaved families. May the injured recover soon. Spoke to Railway Minister @AshwiniVaishnaw and took stock of the situation. Rescue ops are underway at the site of the mishap and all…

— Narendra Modi (@narendramodi) June 2, 2023

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Nemrtvý hrabě Dracula se vrací do českokrumlovské zámecké zahrady, začíná sezona otáčivého hlediště

  2. Bez domova je 17 let. ‚Ulice vám jenom sebere, nic vám nedá, cítím se ale svobodný,‘ vypráví 73letý Václav

  3. Pavel hovořil s Fialou a Babišem. Zabývali se summitem NATO nebo obrannou dohodou s USA

  4. Běloruská tenistka Sabalenková odmítla po dotazech na Ukrajinu tiskovou konferenci, necítila se bezpečně

  5. Srážka vlaků v Indii si vyžádala nejméně 50 mrtvých a 300 zraněných, počty budou zřejmě stoupat

  6. Obce okolo Libavé lákají na levné parcely. Zájem je ale minimální, nejspíš kvůli blízkosti armády

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme