Štáb CNN natočil ničivý dopad ruské rakety. Kolem nejsou žádné vojenské cíle, líčí reportér

6 měsíce starý 8

Raketa dopadla brzy za úsvitu podle Patona Walshe jen zhruba 650 metrů od pozice, kde se se svým kameramanem a několika Ukrajinci nacházeli. Zásah a následný černý dým po dopadu štáb zachytil na kameru. Konkrétně se mělo jednal o střelu Kh-21.

Následoval ještě jeden výbuch, který je na videu zřetelně slyšet. Podle novináře šlo buď o stíhačku nebo ukrajinskou protileteckou palbu. Na obloze pak zůstal oblak ve tvaru písmene „Z“, které se stalo symbolem ruské „speciální vojenské operace“, jak Moskva válku na Ukrajině stále nazývá.

Paton Walsh následně vyrazil obhlédnout kráter, který raketa způsobila. „Tady dole naplno pocítíte, jak naprosto brutální dovede ruská artilerie být. A také jak umí být lhostejná. Stále tady mohu cítit závan exploze a říkám si, kde má být vojenský objekt, na který raketa mohla cílit,“ komentoval reportér CNN. Upozornil, že Rusko pálí takřka na vše bez rozdílu, ačkoliv Kreml tvrdí, že útočí „pouze na vojenské objekty“.

ČTĚTE TAKÉ: Putin: Budoucnost Ruska stojí na našich vojácích. Jsou jako němečtí nacisté, reagoval expert

Následně se štáb CNN dostal na vzdálenost zhruba jednoho kilometru na dohled ruských pozic poblíž obce Polohy v Záporožské oblasti. Nedaleká obec Mala Tokmachka je naprosto zdevastovaná válkou, stejně jako celá řada dalších ukrajinských měst a vesnic.

Dříve zde žilo na tři tisíce obyvatel, dnes zůstávají jen zhruba dvě stovky. „Nemůžeme odejít, nemáme kudy. Přežíváme jen na humanitární pomoci, kterou nám přiváží,“ popsala pro CNN postarší obyvatelka Rajsa, která v oblasti stále zůstává.

Zdroj