Stal se konkrétní příklad toho, před čím varujeme již dlouho. Tedy, že veřejná moc dává přednost ukrajinským uprchlíkům před čes...

3 měsíce starý 110
Stal se konkrétní příklad toho, před čím varujeme již dlouho. Tedy, že veřejná moc dává přednost ukrajinským uprchlíkům před českými občany. V berounských školách na základě rozhodnutí města mají při přijímání žáků dostávat přednost děti Ukrajinců před přespolními dětmi českých občanů z okolních obcí. Město vede starostka Soňa Chalupová z vládnoucí ODS. To je opravdu nehorázné. Pro hnutí SPD jsou čeští občané a české rodiny na 1. místě! ODS podle mě na komunální úrovni dělá to, co dělá ve velkém na úrovni celostátní. Kašle na české občany!

„Kapacita pro naše (tedy berounské) děti je dostatečná, řeší se navíc kapacita pro děti uprchlíků, ti mají vízum strpění, teoreticky až potom jsou na řadě děti z okolních obcí, které nemají nárok,“ tvrdí místostarosta Berouna Dušan Tomčo (Nezávislí Berouňáci) a stejně se vyjadřuje i starostka Berouna Soňa Chalupová (ODS).

Současná vláda dává svými kroky přednost Ukrajincům před českými občany, například pravidly pro ubytování uprchlíků. Hnutí SPD je pro pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, avšak pouze na nezbytně nutnou dobu a po skončení konfliktu by se měli vrátit zpět budovat svoji zemi. V tom se postoj SPD zásadně liší od postoje vlády a hnutí ANO. Hrozí kolaps našeho sociálního a zdravotního systému a velké sociální pnutí v naší společnosti. Rozumíme obavám našich občanů a považujeme tyto obavy za oprávněné.

Zdroj