Staněk se dočkal prvního bodu v F2. Pomohla mu velká bouračka a trest soupeře

5 měsíce starý 21

 Trident Racing

Devatenáctiletý pilot týmu Trident se ve včerejším kratším závodě posunul do první desítky v závěru po nehodě šesti soupeřů a následné penalizaci Isacka Hadjara. Zvítězil Brit Oliver Bearman z týmu Prema před stájovým kolegou Frederikem Vestim z Dánska. Třetí byl Američan Jak Crawford.

Také dnešní hlavní závod ovládl Bearman, za nímž skončili Enzo Fittipaldi z týmu Carlin a pilot ART Grand Prix Théo Pouchaire.

Staněk se dočkal premiérového bodu při svém sedmém letošním startu. Na městské trati v Baku zajel také nejlepší výsledek v šampionátu.

Rodák z Valašského Meziříčí se po startu z dvanácté příčky pohyboval na hranici první desítky. V osmém kole ale vyjel mimo trať, a přestože se na poslední chvíli vyhnul bariéře, propadl se.

V 15. kole měl nehodu Izraelec Roy Nissany, na trať musel podruhé safety car a po následném restartu havarovala dokonce šestice jezdců.

Staněk se soupeřům vyhnul, patřilo mu deváté místo, jelikož se ale závod dojel za zpomalovacím vozem, možnost zaútočit na bodovanou osmičku už nedostal. Po závodě však obdržel pětivteřinovou penalizaci původně osmý Hadjar, který porušil pravidlo o předjíždění za safety car a Staněk se posunul o příčku výše.

Zdroj