Starosta Charkova exkluzivně: Brno je naše partnerské město, pomáhá od prvního dne

4 měsíce starý 27

S reportérkou Darjou Stomatovou a kameramanem Jánem Schürgerem se starosta spojil v době, kdy natáčeli úklidové čety v centru Charkova. Následně se sešli na utajovaném místě v podzemním krytu. V rozhovoru, který štábu CNN Prima NEWS poskytl, vyzdvihl pomoc města Brna.

„Brno nám posílá pomoc hned od prvního dne, je to naše partnerské město. Nedávno jsem si volal s primátorkou,“ uvedl Terechov. Dodal však, že na holičkách Charkov nenechalo žádné ukrajinské město. „Mnozí starostové a podnikatelé mi volali a nabízeli pomoc. Igor Abramovič včera poslal neprůstřelné vesty pro pracovníky komunálních služeb,“ pokračoval.

Právě práce úklidových čet lidem podle starosty dodává naději. „I vojáci říkají, že když vidí, že fungují komunální služby, že jsou čisté silnice nebo že třeba vysazujeme květiny, je to pro ně jako nadechnout se čerstvého vzduchu. Je to pro ně důvod dál za to město bojovat,“ svěřil se.

Doplnil, že pomoc do Charkova posílá i Chicago nebo Florencie. „Odtud přišlo oblečení: Armani a Gucci. To my v Charkově máme rádi – italskou módu. Je to taková malá radost,“ smál se starosta.

Celý exkluzivní rozhovor se starostou Igorem Terechovem sledujte od 21:30 v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Zdroj