Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský (Praha 7 Sobě), rozhodli zastupitelé | EuroZprávy.cz

4 měsíce starý 51

Související

Jan Čižinský

Piráti a Praha Sobě se dohodli na společném postupu povolebního jednání

Pražští Piráti a Praha Sobě uzavřeli Alianci pro stabilitu a v povolebních vyjednáváních budou postupovat výhradně spolu. Důvodem je dosavadní pomalost povolebních vyjednávání. Novinářům to dnes řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě).

Bohuslav Svoboda (ODS)

Povolební jednání v Praze pokračují. Spolu jednalo s Čižinského hnutím

V sídle pražské ODS v Praze 1 se dnes sešli zástupci koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) s Prahou Sobě (PS). Předmětem jednání byl zejména volební program. Praha Sobě zároveň přednesla Spolu požadavek, aby se uskutečnilo setkání Spolu, Pirátů, STAN a PS. To Spolu prozatím odmítlo, neboť preferuje koalici na půdorysu té vládní, tedy Spolu, Piráti a STAN. Novinářům to dnes řekli zástupci Prahy Sobě a Spolu.

Více souvisejících

Jan Čížinský Praha

Aktuálně se děje

před 56 minutami

pražské zastupitelstvo

Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský (Praha 7 Sobě), rozhodli zastupitelé

Starostou Prahy 7 je opět Jan Čižinský (Praha 7 Sobě), rozhodli dnes zastupitelé. Podpořilo jej 17 z 29 zastupitelů. Čižinský je starostou již potřetí za sebou. Ve volbách získalo jeho uskupení Praha 7 Sobě v sedmé městské části většinu 53 procent hlasů, v 29členném zastupitelstvu má 18 mandátů. Do zastupitelstva se dostali ještě Společně - ODS a TOP 09, ANO a Piráti. Praha 7 má více než 42.000 obyvatel.

7. listopadu 2022, aktualizováno před 1 hodinou

Sberbank

Správkyně Sberbank podepsala smlouvu o prodeji úvěrů, nabídka je na 41,1 miliardy Kč

Insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová dnes podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o smlouvě budoucí na koupi úvěrového portfolia banky v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Kupní cena činí 41,053 miliardy Kč. Lužová to dnes řekla ČTK. Předpokládá, že v případě úspěšného vypořádání prodeje v první polovině roku 2023 by mohlo dojít k výplatě pohledávek věřitelů formou částečného rozvrhu již ve druhé polovině roku 2023.

před 1 hodinou

 Eskinder Debebe)

Svět na cestě do klimatického pekla. COP27 zahájil Guterres naléhavým projevem

Lidstvo má na výběr - spolupracovat při řešení dopadů globálního oteplování, nebo zahynout. V úvodním projevu k účastníkům klimatické konference v egyptském Šarm aš-Šajchu to dnes řekl generální tajemník OSN António Guterres. Státníci se ve svých projevech věnovali nejčastěji přechodu ekonomik k čistějším zdrojům energie a ohlašovali závazky svých zemí k ochraně klimatu.

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Letošní vlnu veder nepřežilo v Evropě nejméně 15 tisíc lidí

Nejméně 15.000 úmrtí přímo souvisí s vlnami veder, které postihly Evropu letos v létě. V předběžné zprávě to uvádí evropská odnož Světové zdravotnické organizace (WHO). Nejvíce úmrtí v souvislosti s vedrem letos zaznamenalo Německo (4500), Španělsko (4000) a Británie (3200).

před 2 hodinami

Jaroslaw Kaczyński

Kaczyński viní mladé ženy z nízké porodnosti v Polsku, pijí prý moc alkoholu

Předseda polské vládní strany Právo a Spravedlnost (PiS) a bývalý premiér Jaroslaw Kaczyński vyvolal pobouření vyjádřením, že za nízkou porodnost v Polsku částečně mohou mladé ženy, které nadměrně pijí alkohol. Opoziční strana Levice (Lewica) dnes oznámila, že na politika podala oficiální stížnost parlamentnímu etickému výboru, napsala agentura DPA.

7. listopadu 2022, aktualizováno před 3 hodinami

Jeff Bezos, zakladatel Amazon

Bezos slíbil miliardu dolarů na ochranu životního prostředí, uvedl Macron

Fond, který založil americký miliardář a zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, se zavázal, že do roku 2030 daruje jednu miliardu dolarů (24 miliard Kč) na ochranu přírody a biologické rozmanitosti. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie.

Ministerstvo zemědělství rozšířilo oblast lesů nejvíce zasažených kůrovcem

Ministerstvo zemědělství (MZe) rozšířilo oblast lesů nejvíce zasažených kůrovcem. V takzvaných červených zónách nemusí lesníci dodržovat některá opatření. Prodlužuje se v nich například lhůta pro zalesnění ze dvou na pět let. Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Uvedlo, že rozšiřování zón je potřeba, i když kůrovcová kalamita zpomaluje.

před 3 hodinami

Petr Fiala

Máte velmi důležitý úkol, řekl Fiala českým vojákům na Sinaji

Premiér Petr Fiala dnes navštívil české vojáky na Sinajském poloostrově v Egyptě. Vyzdvihl jejich přínos stabilitě a míru v regionu i jejich kladné hodnocení ze strany velení mezinárodní mise MFO (Multinational Force and Observers - Mnohonárodní síly a pozorovatelé), jejíž jsou součástí.

7. listopadu 2022, aktualizováno před 4 hodinami

Volby, ilustrační fotografie.

Stát připravuje elektronizaci voleb, s hlasováním on-line zatím nepočítá

Zákon o elektronizaci správy voleb chce ministerstvo vnitra prosadit ve vládě do konce ledna. S hlasováním on-line či poštou návrh nepočítá, podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) to bude záležet na dohodě parlamentních stran. Ministr kvůli tomu ustavil pracovní skupinu, která se má poprvé sejít koncem listopadu. Konkrétní závěry od ní bude chtít během příštího roku, řekl dnes Rakušan novinářům. Zákon by měl platit od ledna 2026.

před 4 hodinami

Energetika, ilustrační fotografie

Rokytnice v Orlických horách zůstává bez tepla, výpadek se týká 1000 lidí

Rokytnice v Orlických horách se kvůli sobotnímu zastavení dodávek tepla soukromým výrobcem dnes obrátila na Energetický regulační úřad (ERÚ). Chce, aby úřad firmě Ekoenergy Moravia vydáním předběžného opatření nařídil obnovení dodávek. ČTK to dnes řekl starosta Luboš Michalec (Sdružení pro Rokytnici). Současně město podle něj jedná s dodavatelem tepla o obnovení dodávek.

7. listopadu 2022, aktualizováno před 4 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Sousedé chtějí diskuzi. Plány na rozšiřování Temelína budí za hranicemi obavy

České plány na stavbu malého modulárního reaktoru v prostorách jaderné elektrárny Temelín budí obavy na bavorské a rakouské straně hranice. Místní úřady si stěžují, že s nimi Praha věc předem nekonzultovala, a pochybnosti mají také o bezpečnosti. Některé zvažují demonstrace a blokádu hraničních přechodů. Rakouská ministryně pro klima Leonore Gewesslerová uvedla, že odpor rakouské vlády proti jádru platí i do budoucna.

před 4 hodinami

Kongres USA

Vítěz kongresových voleb v USA možná nebude znám hned

Úterní volby v USA rozhodnou o novém složení Sněmovny reprezentantů, třetiny Senátu, ale také o nových guvernérech ve 36 státech a třech teritoriích. Zda většinu získají demokrati nebo republikáni, možná nebude hned jasné. Agentura AP připomněla, že výsledky zveřejněné o volební noci jsou neoficiální a téměř vždy neúplné. 

7. listopadu 2022, aktualizováno před 4 hodinami

Policie v pátek zasahovala u Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích. (4.11.2022)

Za vraždu ve Vysokém Mýtě a výbušninu v Pardubicích je zodpovědný stejný pachatel

Sobotní vražda ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku a páteční umístění výbušného systému ke Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích mají podle policie stejného pachatele. Devatenáctiletý mladík ve škole studoval. Po spáchání činů se otrávil a pak v nemocnici zemřel, řekli dnes novinářům zástupci policie a státního zastupitelství.

před 5 hodinami

Jan Lipavský

Evropská unie musí společně aktivněji čelit ruské propagandě v Africe, řekl Lipavský

Evropská unie musí společně aktivněji čelit ruské propagandě v Africe. Na dnešním zasedání dvoudenního zasedání zvláštních zmocněnců pro oblast Sahelu to řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Také podle zvláštní představitelky EU pro Sahel Emanuely Del Reové vede Rusko na kontinentu dezinformační kampaň vůči Evropě a Západu.

před 5 hodinami

Elektřina

Česko má nejdražší elektřinu v Evropě. Může si za to ale bohužel samo

Česká republika, bohužel, má nejdražší elektřina v celé Evropské unii. Podle Evropského statistického úřadu byl totiž v tuzemsku růst této nyní hodně sledované komodity z celé sedmadvacítky vůbec největší, když za první polovinu letošního roku dosáhl 62 procent. Malou náplastí na tohle číslo snad jen může být to, že za domácí ekonomikou následuje Lotyšsko, kde elektřina zdražila o 59 procent a Dánsko, ve kterém si lidé připlatili za spotřebu elektřiny 57 procent. Elektřina se nyní na komoditní burze Power Exchange Central Europe v Praze prodává za 362,40 eur za 1 MWh. Ještě na konci srpna to ale bylo téměř tisíc eur za stejnou měrnou jednotku.

před 5 hodinami

Zájem o přeočkování proti covidu je letos nižší než před rokem

Zájem o přeočkování proti covidu-19 je mírně nižší než před rokem, kdy se začínaly podávat první posilující dávky. Za poslední měsíc se letos nechalo očkovat téměř 300.000 osob, loni to bylo ve stejném období zhruba 347.000. Vyplývá to z dat o očkování. 

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj