Celkem 14 milionů antigenních testů na covid-19 do škol dodá společnost Masanta za 13,89 koruny za kus. Stát tak za testy zaplatí téměř 194,5 milionu korun. První várka testů dorazí do skladů Správy státních hmotných rezerv (SSHR) 14. února, řekl v pondělí její předseda Pavel Švagr. Testy správa rezerv nyní pořídila levněji než při posledním výběrovém řízení, kdy jeden test stál 16,69 koruny.

Praha 16:22 10. ledna 2022

Ve školách se bude od 17. ledna testovat na nemoc covid-19 | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Správa rezerv má v systému 45 firem, obdržela nabídku od devíti z nich. Nákup testů schválila ve středu 29. prosince vláda. První várka, která dorazí do skladů v polovině února, bude čítat 2,8 milionu testů.

Poslední část o 5,6 milionu kusech dorazí 1. března. „Specifikaci k této zakázce dodalo ministerstvo zdravotnictví,“ řekl Švagr.

Dnes jsme uzavřeli tendr na dodání 14 mil. kusů antigenních testů pro školy. V systému máme zaregistrováno 45 firem. Celkem přišlo 9 nabídek. Vyhrála ta nejnižší od společnosti Masanta s cenou 13,89 korun za kus. Specifikaci k této zakázce opět dodalo @ZdravkoOnline.

— Pavel Švagr (@pavel_svagr) January 10, 2022

Ve školách se bude od 17. ledna testovat na nemoc covid-19 jednou týdně antigenním testem. Novinářům to v pondělí při návštěvě Fakultní nemocnice Brno řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). V případě pozitivity bude následovat PCR test. Karanténa a izolace bude pět dní.

Nyní se děti ve školách testují dvakrát týdně. Podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) se bude testovat vždy v pondělí.

Od 17. 1. se ve školách bude pokračovat v testování jen jednou týdně, a to v pondělí. Nadále bude pokračovat konfirmace PCR metodou. Velký dík ředitelům a všem zaměstnancům škol, ale i rodičům a žákům za spolupráci při testování.

— Petr Gazdík (@petrgazdik) January 10, 2022

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Potravinářská inspekce odhalila čtyři polévky, kterým chybí informace o použití ionizujícího záření

  2. Stát nakoupil testy levněji než posledně. Za 14 milionů antigenních testů do škol dá téměř 194,5 milionu

  3. Prokurátor zastavil stíhání slovenského expremiéra Fica. Obviněn byl za podněcování během lockdownu

  4. Ivan Bartoš začal s rolí předsedy srůstat. Hrozí mu osud otce zakladatele, tvrdí politolog Slačálek

  5. Michek si i přes bolesti na Dakaru polepšil, Prokop se posunul na osmé místo. Loprais stále čtvrtý

  6. VIDEO: Malé letadlo smetl po pádu na koleje vlak. Policie vytáhla pilota z vraku těsně před srážkou

Aktuální témata

Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Olympijské hry 2022, Zprávy ze světa, MS hokej 2022

Doporučujeme