Statistici oznámí údaje o obyvatelích Česka za první pololetí

2 měsíce starý 20

foto Miminko, novorozenec. Ilustrační foto.

Praha - Český statistický úřad dnes zveřejní údaje o počtu obyvatel Česka za první pololetí. Oznámí, kolik se v zemi narodilo dětí, kolik lidí zemřelo nebo kolik se do Česka přistěhovalo cizinců. Statistici také oznámí, kolik manželství lidé od ledna do června uzavřeli a kolik manželských párů se naopak rozvedlo.

V prvním čtvrtletí počet obyvatel Česka klesl zpět pod 10,7 milionu lidí, nad kterou se dostal loni v červnu. Na konci letošního března žilo v zemi 10,694.480 lidí. V prvním čtvrtletí zemřelo nejvíce lidí v historii samostatné České republiky, statistici zaznamenali 46.437 úmrtí. Příčinu úmrtí úřad nezveřejňuje, v této době se ale Česko potýkalo se silnou epidemií koronaviru, při které podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví zemřelo dosud přes 30.400 lidí.

Většina z těchto úmrtí připadala na poslední čtvrtletí loňského roku a první čtvrtletí letošního roku. Ještě na začátku dubna ale umíralo s covidem před sto lidí denně, zhruba od poloviny dubna pak jejich počet klesl pod stovku, v květnu pod padesátku a v červnu už to byly jednotky zemřelých s covidem za jeden den.

Zdroj