„Státotvorné“ neodstranění Babiše? A co by mohlo být horší, než je jeho vláda?

1 měsíc starý 14

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Jmenuje se Státotvorné neodstranění Babiše a jeho vlády. Andrej Babiš vstoupil do první vládní funkce v lednu 2014. To už je víc než sedm let. Od té doby prudce roste jeho jmění, jeho skandály, jeho střet zájmů a především počet lidí, kteří si myslí, že by rozhodně neměl být ve vládě. Když pomineme několikaměsíční pauzu po vyhazovu ze Sobotkovy vlády, děje se teď unikátní situace. Je tu možnost svrhnout Babišovu vládu a samotného Babiše.

Co se zdálo nemožné, je nyní průchozí díky tomu, že se komunisté rozešli se svým bývalým prominentním členem a agentem StB. Díky tomuto rozchodu je tu početní převaha ve sněmovně, která by mohla vyslovit nedůvěru vládě. Ale nevysloví. Piráti a STAN jsou proti. Chtějí rozpustit sněmovnu. To se ale nestane, protože by se museli přidat i poslanci koaličních stran. Takže Babiš bude spokojeně vládnout dál.

Dále čtěte

FORUM 24 (archiv)

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Důvodem podle Pirátů a STAN je, že nechtějí nechat proruskému Zemanovi volnou ruku v tom, jakou prozatimní vládu si instaluje a co tato vláda napáchá. To je naprosto pochopitelný a rozumný argument. Zeman by měl mít co nejmenší vliv.

Nicméně, je tu jedna zásadní otázka. Co by asi tak horšího mohl Zeman provádět než to, co provádí tato vláda? Co je vlastně Babišova vláda? Není to spíše Zemanova vláda? Vždyť je to jedna Zemanova loutka vedle druhé. Benešová, Toman, Hamáček, Dostálová, Babiš, Havlíček, Arenberger.

Co by mohlo být horší než to, co dělá a nedělá a kryje současná vláda? Babiš by si bral víc státních peněz? To už víc nejde. Země by šla víc na ruku Rusům? To je asi teď také dost vyloučené. Dukovany by dostali Rusové? A to znamená, že Havlíček je nějaká hráz proti Rusům? Aha.

Zkrátka, co by mohlo být horší, než je tato vláda, ve které se vrcholně spojuje až překvapivá neschopnost, diletanství, kolaborace a absolutní oddanost Zemanovi, Babišovi a Agrofertu? Odpověď neznámá.

Zdroj