Štěkot, zápach a zjizvení psi. Majitelka množírny zaplatí za své chování k retrívrům

5 měsíce starý 160

Je to už přes půl roku, co web Blesk Tlapky upozornil na smutný případ z Odrovic na Brněnsku, kde se Milena R. měla v nevyhovujících podmínkách starat až o desítky psů. Sousedi si často stěžovali na hluk, zápach a potkany, podle mnohých svědectví zde však trpěla především zvířata.

Majitelka údajné psí množírny se po několika měsících dočkala trestu: Úřady jí přikázaly velkou část psů prodat, mimoto i zaplatit pokutu.

„Konzultovali jsme stav zdejších zvířat s chovateli retrívrů, kteří nám řekli, že psi mají na první pohled špatné zadní nohy a jsou extrémně vyhublí. Byly tam vidět i nějaké rány po těle,“ popisovala reportérka Kateřina Lang z webu Blesk Tlapky.

Spolu s kolegyní se pokusila kontaktovat majitelku množírny už loni v létě. Skončilo to tím, že na ně přítel chovatelky bez varování vystřelil.

Podvyživení psi přitom podle odborníků strádali ve všech směrech. Někteří retrívři neměli očkování na vzteklinu a chyběl jim čip. Veterináři po několika kontrolách konstatovali, že třetina psů je vyhublá a doporučili úředníkům, aby je ženě odebrali.

Chovatelka mezitím rozdělila téměř stovku psů na dvě skupiny – první zůstala v Odrovicích, další se měla přesunout do nedalekých Žabčic. Podle obyvatel Odrovic se však ani po devíti měsících příliš nezměnilo. Psů sice možná mírně ubylo, štěkot, zápach i hlodavci však trápí obec dál.

„Já myslím, že už je tam zpátky tolik pejsků, kolik jich tam bylo prve,“ řekl jeden z místních pro Krimi Zprávy. „Slyšíme to tady, už to zase smrdí, jak všude čurají. Bude jich tam kolem sedmdesáti.“

Samotná majitelka se k případu odmítá vyjádřit. Ke zmíněnému odebrání zvířat a k uhrazení pokuty ještě podle Krimi Zpráv nedošlo, o psy a o prostředí, ve kterém němé tváře žijí, se i nadále budou zajímat úředníci a veterináři.

Zdroj