Stockholm hlásí třetí vlnu

2 měsíce starý 14
Stockholm hlásí třetí vlnu

„Máme třetí vlnu přenosů – už je tady. Přestože očkování začalo, bude trvat dlouho, než bude naočkován dostatek lidí na to, abychom se mohli vrátit k normálnějšímu stylu života,“ řekl ve středu Johan Bratt, který řídí zdravotnictví a lékařskou péči v oblasti Stockholmu. Upozornil také, že nemocnice se nyní připravují na nárůst počtu pacientů s covidem-19.

Za minulý týden bylo v hlavním městě Švédska registrováno 6336 nových případů covidu-19, což je skoro dvakrát více ve srovnání s 3225 novými nákazami za první únorový týden.

Státní epidemiolog Anders Tegnell už v úterý novinářům řekl, že se zdá nemožné vyhnout se třetí vlně. „Očekávat scénář, při němž nebudeme mít na jaře vůbec žádný nárůst, je nyní téměř vyloučeno,“ řekl.

Vláda premiéra Stefana Lofvena mezitím varovala, že Švédsko možná bude muset vyhlásit první uzávěru od počátku pandemie loni na jaře. To by znamenalo dramatický zvrat v dosavadním přístupu Švédů k pandemii. Tegnell, který je spojován s odmítáním takovýchto tvrdých omezení, ale stále doufá, že uzávěra nebude nutná.

podpis
Zdroj