Stonásobný brazilský reprezentant Robinho jde za znásilnění na devět let do vězení

5 měsíce starý 69

 Reuters

Sedmatřicetiletý Robinho byl odsouzen za to, že v roce 2013, v době působení v AC Milán, společně s dalšími pěti muži na diskotéce nejprve opil a poté znásilnil dvaadvacetiletou albánskou dívku.

Za tento skutek stanul poprvé před soudem už v roce 2017, ale celá kauza po sérii odvolání skončila až dnešním rozhodnutím italského nejvyššího soudu, jehož verdikt je pravomocný.   

Jeden z jeho přátel dostal také devítiletý trest vězení a společně měli oběti zaplatit odškodné 60.000 eur (1,6 milionu korun). Soud s dalšími čtyřmi muži byl přerušen.

Stonásobný brazilský reprezentant Robinho, který během své kariéry hrával za vedle AC Milán například i za Manchester City či Real Madrid, naposledy podepsal smlouvu s brazilským Santosem, který ho k velkému fotbalu přivedl. Právě v té době ale obvinění ze znásilnění došlo k odvolacímu soudu a klub se rozhodl kontrakt přerušit. 

Zatím není jasné, kde si Robinho devítiletý trest odsedí. Podle agentury Reuters, která zprávu přinesla, je pravděpodobné, že do vězení nastoupí ve své domovině, neboť Brazílie dlouhodobě odmítá žádosti o extradikci svých občanů. 

Zdroj