Stovky oken na Hradě z doby Mynářova působení jsou ve špatném stavu. Reklamují se až nyní

před 2 měsíce 32

„Stávající reklamace u tohoto díla zahrnuje některé zjištěné závady na oknech, jako například uvolněná kování, nesoudržný nátěr okenních křídel nebo menší netěsnosti okenních křídel,“ sdělila serveru vedoucí oddělení komunikace Hradu Karolína Blinková.

ČTĚTE TAKÉ: Otevřenost na Hradě? Prezidentova kancelář odmítá třetinu žádostí o informace. Ta se brání

„V současné době se s touto reklamací seznamujeme, čekáme na umožnění přístupu do objektu ze strany Správy Pražského hradu,“ napsal webu Seznam Zprávy jednatel Pracomu. Bývalý kancléř Vratislav Mynář na dotazy, proč Hrad práce převzal, nereagoval.

Závady podle webu připustil ředitel hradního odboru památkové péče Petr Kroupa, který měl v popisu práce na zakázku dohlížet. „My jsme rozporovali nízkou kvalitu práce. Především řemeslného provedení, to bylo velmi špatné,“ řekl šéf hradních památkářů. Proč Hrad práce převzal a proč je reklamuje až s odstupem tří let, nedokázal podle serveru Seznam Zprávy vysvětlit.

Nová administrativa prezidenta Petra Pavla uvádí, že nápravu špatného stavu oken nebude platit Hrad. „Reklamace jdou finančně na vrub zhotovitele, nikoli Správy Pražského hradu,“ řekla Blinková s tím, že ve smlouvě je zakotvená pětiletá záruka.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Hřib ve slávistickém dresu natočil „remake“ Rakušanova videa z šatny. Nejde o trolení, píše

Přečtěte celý článek