Strach o fotbalistu po zemětřesení v Turecku trvá. Ještě ho nenašli, tvrdí jeho agent

1 měsíc starý 18

Atsu je nezvěstný od pondělního zemětřesení, které zasáhlo i Sýrii a dosud si vyžádalo přes 11 tisíc obětí. Klub následně uvedl, že bývalý hráč Newcastlu byl z trosek vyproštěn a převezen do nemocnice.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Když se svět pohne o tři metry. Mrazivé fotografie ukazují, jak se Turecko rozlomilo

To však ve středu popřel agent ghanského reprezentanta Nana Sechere. „Asi si dokážete představit, jak je to pro jeho rodinu zničující. Děláme všechno pro to, abychom ho našli,“ napsal na Twitteru.

Jeho slova potvrdil i ředitel Hataysporu Volkan Demirel. „Stále nevíme, kde by mohl být. Nevíme vůbec nic. A nejde o případ, že by ho převezli někam jinam. Zatím ho nevyprostili,“ citovala ho agentura Reuters.

Atsu přišel do Hataysporu loni v září. Před tím nastupoval za Porto, odkud zamířil do Chelsea, kde si však nezahrál a hostoval v Arnhemu, Evertonu nebo Málaze. S Ghanou se představil na mistrovství světa v roce 2014.

Jednou z více než 11 tisíc obětí zemětřesení je i gólman Ahmet Eyup Turkaslan, který chytal za druholigový klub Yeni Malatyaspor. Osmadvacetiletý Turkaslan zemřel poté, co se zřítila budova, v níž bydlel. „Bohužel náš Ahmet je mrtvý. Nyní našli jeho bezvládné tělo. Bohužel nežije,“ vzkázal hlavní trenér Malatyasporu Yilmaz Vural.

Zdroj