Straka radil Kloppovi s Lobotkou, teď jde český kouč zachraňovat Trenčín

2 měsíce starý 23

 Lukáš Filipec / FK Fotbal Třinec

Čtyřiašedesátiletý český kouč nahradil Mariána Zimena, jenž byl odvolán po sérii špatných výsledků. Dvojnásobný slovenský mistr je aktuálně na předposlední příčce tabulky skupiny o udržení.

"Je to pravda, zrovna jsem na cestě do Trenčína, záchranářských bojů se nebojím. Právě s tím mám obrovské zkušenosti," řekl Straka serveru Šport.sk.

A slovenská média v titulcích skloňují právě to, že do jejich tuzemské soutěže přichází ostřílený trenér.

Straka trénoval naposledy druholigový Třinec, kde skončil předloni v srpnu. V minulosti vedl řadu klubů včetně Sparty a Slavie, v lize působil také v Příbrami, Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Karviné. Na Slovensku už koučoval Slovan Bratislava a v jednom utkání byl na lavičce české reprezentace.

"Přišlo to jako blesk z čistého nebe. S generálním manažerem Róbertem Rybníčkem jsme podebatovali a sedli jsme si absolutně ve všem. V TV Nova a O2 TV, kde jsem byl fotbalovým expertem, byli trochu smutní, ale tohle pro mě byla výborná výzva," přiznal Straka.

Slovenské sousedy zaujalo také to, že bývalý reprezentační obránce oplývá i zajímavými fotbalovými kontakty. Je totiž v kontaktu například s koučem Liverpoolu Jürgenem Kloppem.

"Jsme jako kamarádi v kontaktu. Vyptával se mě na Stanislava Lobotku, takže musím říct, že i Liverpool je pro něj potenciální působiště," rozebral Straka budoucnost hvězdného slovenského záložníka a rodáka z Trenčína pro deník Sme.

Teď se ale musí český kouč soustředit na slovenskou ligu. Trenčín je osm kol před koncem na barážové příčce. Na sestupové poslední místo má náskok 12 bodů, na přímou záchranu ztrácí bod. Je také v semifinále národního poháru.

Zdroj