Stráví zbytek života v cele. Další soud shledal producenta Weinsteina vinným ze znásilnění

5 měsíce starý 11

Porota složená z osmi mužů a čtyř žen se shodla, že Weinstein znásilnil jednu z vypovídajících žen, nutil ji také k orálnímu sexu a i jinak ji sexuálně zneužil. Producenta naopak zprostila obvinění v případu zahrnujícím další z vypovídajících.

V případu dalších obvinění, která proti Weinsteinovi vznesla jediná z žen vystupující v kalifornském procesu s filmovým magnátem pod svojí pravou identitou, režisérka a herečka Jennifer Siebelová Newsomová, se porotci nedokázali shodnout. Stejně tak porotci oznámili, že nebyli s to dospět k závěru ohledně obvinění vznesených poslední z žen.

Bývalý magnát čelil celkem sedmi bodům obžaloby – dva se týkaly znásilnění a pět sexuálních útoků v letech 2005 až 2013, vinným byl nakonec shledán ve třech bodech.

Sedmdesátiletému Weinsteinovi hrozí další trest odnětí svobody v délce až 24 let. „Harvey Weinstein už nikdy další ženu neznásilní. Stráví zbytek života za mřížemi, kam také patří,“ podotkla v prohlášení Siebelová Newsomová.

Weinsteinův případ, o kterém jako první informoval deník The New York Times, před lety spustil lavinu obvinění ze sexuálního násilí proti známým mužům v rámci hnutí MeToo. Weinstein kvůli výpovědím žen přišel o pevnou pozici v rámci filmového průmyslu. Po dlouhá léta stál s bratrem Bobem v čele produkční společnosti Miramax a později společně s ním založil vlastní společnost The Weinstein Company.

Zdroj