Středa bude nejteplejší den týdne, deštníky ale nedáme z ruky

2 týdny starý 9

„Zatímco počátek nového týdne přinese nárůst teplot vzduchu, po čtvrtečním přechodu studené fronty, se opět mírně ochladí a konec týdne přinese po ránu místy teploty pod bodem mrazu, na hory přechodně i sněžení,” popsala Honsová.

V pondělí bude oblačno až zataženo, během dne na většině území občas déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor i sněžení. Teploty přes den se dostanou na 9 až 13 stupňů.

V úterý bude ještě o něco tepleji. V noci teploty spadnou na 2 až 6 stupňů, přes den se ale dostanou už na 11 až 15 stupňů. Bude polojasno, místy přeháňky.

Ve středu budou teploty dál stoupat, přes den se dostanou na 14 až 18 stupňů, v noci ale budou stále nízko, mezi 1 až 5 stupni. Stále se bude střídat polojasné počasí s přeháňkami.

Ve čtvrtek se začne zase ochlazovat, bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách sněhové. Srážky budou odpoledne postupně ustávat. Ranní teploty budou stále 1 až 5 stupňů, denní teploty 11 až 15 °C, na západě ale jen kolem 8 °C.

Ranní teploty v pátek mohou opět klesnou pod bod mrazu na -2 až 2 stupně. Přes den vystoupí na 8 až 12 stupňů. Bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, na horách sněhové.

Velmi podobné počasí zůstane i v sobotu, ráno budou teploty kolem, nuly, mezi -2 až 2 stupni, přes den se dostanou na 9 až 13 stupňů.

V neděli bude stále oblačno až polojasno. Ranní teploty klesnou na -1 až 3 stupně, denní vystoupají na 10 až 14 °C.

Zdroj