Středočeský kraj od pátku zakázal v některých oblastech rozdělávat oheň. Motoristi nesmí na pole

4 měsíce starý 13

Středočeský kraj zakázal od pátečních 12.00 do odvolání na rizikových místech rozdělávat oheň. Jde například o lesy nebo okolí stohů sena či slámy. Zákaz platí pro obce s rozšířenou působností Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Kralupy nad Vltavou, Neratovice, Černošice, Mělník, Rakovník, Slaný a Kladno. Zákaz vychází z nařízení kraje z roku 2020 a je vydán na základě výstrahy Českého hydrometeorologického úřadu, informoval na webu kraj.

Praha 20:33 26. května 2023 /--> /--> /--> /-->

Středočeský kraj zakázal od pátečních 12.00 do odvolání na rizikových místech v některých oblastech rozdělávat oheň (ilustrační foto) | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

„Vzhledem k rázu počasí předpokládáme, že se výstraha rozšíří i do dalších částí kraje,“ řekl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora.

Poslední deště zasáhly hlavně Moravu, je tam více vláhy než obvykle. Vysychá naopak severozápad Čech

Číst článek

V souladu s nařízením kraje je celoplošně zakázáno používání zábavní pyrotechniky, vypouštění lampionů štěstí nebo používání vody ze zdroje pro hašení požárů k jiným účelům než k hašení.

Řidiči také nesmějí vjíždět motorovými vozidly na polní a lesní cesty, pokud nejde o vlastníky a uživatele pozemků při jejich obhospodařování.

V lesích a jejich okolí do 50 metrů a poblíž stohů slámy nebo sena do vzdálenosti 100 metrů je zakázáno rozdělávat oheň a kouřit. Totéž platí pro souvislé porosty nebo zemědělsky obdělávané plochy, které by se mohly vznítit, a jejich okolí do 100 metrů.

#vystraha Vzhledem k převážně slunečnému počasí beze srážek, které bude pokračovat i v příštích dnech a velkému půdnímu suchu v sz polovině Čech vydal ČHMÚ výstrahu na nebezpečí požárů. Výstraha platí do odvolání, územní platnost a podrobnosti zde: https://t.co/1u0AalHkXm pic.twitter.com/B6fr3ijvgl

— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) May 26, 2023

ČTK /--> /--> /--> /-->

Zdroj